https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/11cde115-42f7-4d9f-bf88-6686e0997caf
Taksamittari ei käy Kokoomukselle mikä on käsittämätöntä.
Huhujen mukaan myös Suomalaiset kuskit ovat liipasimella. Kokoomus haluaa yhä jännitystä taksimatkoille.
Taksamittari ei käy Kokoomukselle mikä on käsittämätöntä.
Huhujen mukaan myös Suomalaiset kuskit ovat liipasimella. Kokoomus haluaa yhä jännitystä taksimatkoille.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kokoomus haluaa veronkiertotaksien jatkavan, mutta niin haluaa vasemmistokin, joka muuten on itkemässä veronkiertäjiä. Kunniakansalaisia ei saa näkyä verotettavien joukossa, jotta heille voidaan maksaa kaikki sossuetuudet lyhentämättöminä.
Täytyy todeta, että nyt PerusSuomalaiset on tekemässä todella järkevää ja kannatettavaa lakimuutosta, taksilakiin . Kokoomuksen pitäisi olla myös tukemassa taksilakia .
- vaikka en ole PerusSuomalaisten kannattaja , niin tuo taksilaki on kyllä PS:ltä oikea ratkaisu , ja Taksialan Järjestötkin tukee PS:n tuomaa esitystä .
Omaa tyhmyyttä ajella taksilla jonka hintaa ei selvitä etukäteen. Ei kai kukaan osta mitään muutakaan tuotetta tietämättä mitä se maksaa.
Paitsi ehkä jotkut köyhät. Ja juuri siksi he köyhiä ovatkin.
Eihän sitä hintaa voi tietää jos takseilta ei sen ilmoittamista vaadita. Se on vai arvottava kyyti ja maksettava ilman taksamittaria keksitty hinta.
Sitä voi kysyä. Jos ei kerrota, hakee toisen taksin.
Mutta tyhmyrithän toimivat miten toimivat ja itkevät sitten jälkeenpäin.
Taksamittari toimi hyvin hinnoittelijana ennen bernerin uudistusta ja toimii myös jatkossa.
SDP:n ministeri Harakka lupaili vahtivuorollaan uudistaa, ei tehnyt mitään, raiskaukset kuskien osalta vain kiihtyi
PS tekee sen mitä lupaa
Islamistit uhkasivat jättää äänestämästä demareita, jos Harakka oli uudistanut.
Keskustan Bremer romutti toimivan taksisysteemin. Akka ajoi lukuisia muutoksia, onneksi vain tämä meni läpi, joskin tuhosi taksialan
Akka joka myi rättejä ja kankaita oli väärä valinta
Taksi-Helsinki, ja toimii!
Kannattaako kok veronkiertoa, harmaatataloutta ja orjatyövoimaa? Samaa voisi kysyä Demuilta?
Taksi-Helsinki edustaa vanhaa hienoa taksikuntaa
Kyse on veojen ja vakuutuksien maksamatta jättämisestä, sekä järjestelmällisestä työntekijöiden hyväksikäytöstä.
On turha ulista jostakin SOLlin ja Meyerin työntekijöiden hyväksikäytöstä, kun Kokoomus, Kela ja kunnat tekevät hyväksikäyttöjärjestelmiä, joissa kaikki alihankkijat ketjutetaan, ilman valvontaa.
Oikeistoaate on aiheuttanut 100 miljoonaa ongelmaa ja lisää aiheuttaa.
PS ei anna periksi tai kokkarit jää ilman omia uudistuksiaan
Lulu voisi vääntää Kokoomuksen rannetta
Ahmed ja Mohammed kiittää Kokoomusta