Onko jokin paikka tai maa mielessä jossa haluaisit olla ?
Tuntuuko joku ihminen heti vanhalta tutulta,?
Miten suhtaudut ajatukseen reinkarnaatiosta?
Tuntuuko sinusta siltä että ollaan oltu täällä ennenkin?
10
482
Vastaukset
- Anonyymi
Vastaan kysymykseen entisenä new agen ja okkultismin harjoittajana. Reinkarnaatio on paholaisen eksytystä. Se että kokee jonkun maan tai ihmisen positiivisesti johtuu siitä, että meillä kaikilla on henkilökohtaisia mieltymyksiä. Kaikki hyvä tulee Jumalan kädestä.
- Anonyymi
Reinkarnaatio ja karma ovat luonnonlakeja.
En minäkään harrasta okkultimismia tai newagea.
Olin Venäjällä edellisessä elämässä tsaarin aikaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Reinkarnaatio ja karma ovat luonnonlakeja.
En minäkään harrasta okkultimismia tai newagea.
Olin Venäjällä edellisessä elämässä tsaarin aikaan.Ihmiselle oma kokemus on aina totta. Muistatko, mitä entiselle itsellesi kävi vallankumouksen pyörteissä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihmiselle oma kokemus on aina totta. Muistatko, mitä entiselle itsellesi kävi vallankumouksen pyörteissä?
Olin tsaarin laivastossa. Bolsheviikit ampuivat minut. Sitten päätin syntyä Suomeen.
Venäläisyydessä on kuitenkin paljon tuttua ja olen käynyt monesti Venäjällä ennen sotaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olin tsaarin laivastossa. Bolsheviikit ampuivat minut. Sitten päätin syntyä Suomeen.
Venäläisyydessä on kuitenkin paljon tuttua ja olen käynyt monesti Venäjällä ennen sotaa.Mielenkiintoista!
Anonyymi kirjoitti:
Olin tsaarin laivastossa. Bolsheviikit ampuivat minut. Sitten päätin syntyä Suomeen.
Venäläisyydessä on kuitenkin paljon tuttua ja olen käynyt monesti Venäjällä ennen sotaa.Hmm päätit syntyä?? päätit syntyä??? ethän sinä sitä päätä.
- Anonyymi
Mua ärsyttää kaikki, jotka on jyrkästi puolesta tai vastaan. Ei me voida kaikkea tietää.
- Anonyymi
Hallitse mieltäsi, kun ärsyyntyy niin se on itsekästä. Putinkin ärsyyntyi ja hyökkäsi Ukrainaan. Ja ärsyyntyy jatkuvasti.
tämä tosi ihminen on niin pieni universumissa ja pelokas joten sillä on ääripäiden agendat mielessä. pelon? vuoksi? mä meen sitä kultaista keskitietä. uskon toiseen enemmän toiseen vähemmän. loppupeleissä aika näyttää.
Omia ajatuksia... ehkä jonkinlaiset hyvät sielut jollain tasolla palaavat takaisin, syystä että??? tulevaisuudessa mutta miksi palata maailmaan? eikö tämä ole vain välivaihe? Johonkin???? suurempaan. ???Joko valoon tai kadotukseen. Aika näyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1134513BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2003757- 2063044
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome772892Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main602757- 891464
- 601276
Aitolehti Capital
HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle2381102MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka
Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t1211020- 611016