Putin kehui Trumppia?

Putin tietää miten Trumppia pitää käsitellä.
Pieni kehuminen ja Trump on taas Venäjän puolella sodassa?
11109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

"Trumpin hallinnon kaavailut antaa Tomahawk-risteilyohjuksia Ukrainalle ei ehkä ole mahdollista, koska ohjukset on jo varattu Yhdysvaltain laivaston ja muiden käyttöön, kertovat uutistoimisto Reutersin lähteet."

Äänestä
  • Saatte kohta kuulla uutisen että NY on tuhottu, ei rakennuksia vaan ihmiset.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Saatte kohta kuulla uutisen että NY on tuhottu, ei rakennuksia vaan ihmiset.

    3-84
    Suuri kaupunki autioituu kokonaan,
    sen asukkaista ei jää jäljelle ainuttakaan:
    Muuri, sukupuoli, temppeli ja neitsyt rikotaan,
    Miekan, tulen, ruton, tykin kautta kuolee ihmisiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    3-84
    Suuri kaupunki autioituu kokonaan,
    sen asukkaista ei jää jäljelle ainuttakaan:
    Muuri, sukupuoli, temppeli ja neitsyt rikotaan,
    Miekan, tulen, ruton, tykin kautta kuolee ihmisiä.

    Ilm. 17:5 Ja hänen otsaansa oli kirjoitettu nimi, salaisuus: "Suuri Babylon, maan porttojen ja kauhistuksien äiti".
    Ilm. 17:15 Ja hän sanoi minulle: "Vedet, jotka sinä näit, tuolla, missä portto istuu, ovat kansoja ja väkijoukkoja ja kansanheimoja ja kieliä.
    Ilm. 17:16 Ja ne kymmenen sarvea, jotka sinä näit, ja peto, ne vihaavat porttoa ja riisuvat hänet paljaaksi ja alastomaksi ja syövät hänen lihansa ja polttavat hänet tulessa.

    Äänestä

Heh, eu ja natosopulit on mielistelly trumputinta noin 1000 kertaa enemmän. Jes big daddy... Onkos sulla jotain syytä kertoa, miksi trump ei kuitenkaan tee kaikkea mitä eu ja nato sanoo? Ootte te sitten höpöjä...

Äänestä
  • EU ei ole yhtään päättäjää jolla olisi munaa tehdä mitään.

    Äänestä

Vildamir Kalsarimyrkyttäjä tietää että Oranssin TACO:n saastaistapyllyä pitää nuoleskella niin saa tahtomansa läpi!!!

Äänestä
  • Vladilla on kyllä sitten uskomattoman tehokas kielityöskentely, kun satojen eu-pellejen jatkuva urakointi ei ole saavuttanut mitään.

    Te ootte vaan niin höpöjä...

    Äänestä

Trump perui heti ohjusten antamisen Ukrainalle, kun Putin vähän kehui oranssia narsistipsykopaattia.

Äänestä

Narsisti on perso kehumiselle todellakin,paras keino saada hänet puolelleen.

Äänestä

Ihan vaikuttaa siltä, että Trump on niin narsistinen, että hän on ison vaikutusvaltaisen maan johtajana vaarallinen, pelkkä pelle, kun hänen mielipidettään kuka tahansa hänen kanssaan keskustelija voi kehuillaan muuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Putin tietää miten Trumppia pitää käsitellä.
Pieni kehuminen ja Trump on taas Venäjän puolella sodassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu