Onko USA muuttunut rosvovaltioksi?

Ampuvat veneitä tappaakseen, mitään oikeuden käyntiä ei ole.
Murhaa Palestiinalaisia tukemalla Israelia.

Oletko tyytyväinen USAn nykyiseen ja jatkuvaan linjaan?
496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rosvoille rasvojen kohtalo.

Äänestä
  • rasvojen-rosvojen

    Äänestä

Sääntöperustaisen lännen toiminta on aina laillista.
USA on julistanut olevansa sodassa huumekartelleita vastaan.
Ja räjäytetyissä veneissä olleet henkilöt tulivat siten jälkikäteen määritellyiksi taistelijoiksi ja viholliskohteiksi.
Tulee mieleen Vietnam, jossa kaikki amerikkalaisten tappamat ihmiset olivat kommunisteja koska USA kävi siellä kommunismin vastaista sotaa ja siis tappoi ainoastaan kommunisteja.

Äänestä

aina ollut ei ne oo miksikään muuttunut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ampuvat veneitä tappaakseen, mitään oikeuden käyntiä ei ole.
Murhaa Palestiinalaisia tukemalla Israelia.

Oletko tyytyväinen USAn nykyiseen ja jatkuvaan linjaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu