Hallitus jatkaa jättivelan kasvattamista.Lagarde
uhkaa jo Suomea sanktioilla.Jos Orpo ja Purra
jatkaa törsäämistä?
uhkaa jo Suomea sanktioilla.Jos Orpo ja Purra
jatkaa törsäämistä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei Lagarden eukolla ole mitään valtuuksia sanktioihin. Se on vain keskuspankin johtaja.
Oli hallituksella otsaa nostaa omia palkkojaan, mutta kansalta vietiin törkeästi!! Niin se on, että oikeistohallituksella oli oma suu lähempänä kuin kontin suu!
Voidaan viedä törkeäsi lapsiperheiltä tukia, mutta on varaa omiin palkkohinsa!!
Oikeistoallitus, ahne hallitus!! Olisitteko kansanedustajat kuolleet nälkään ilman noita korotuksia!!??????
Lapsiperheillä kuitenkin tulee tiukkaa, mutta sekös teitä nyt liikuttaa! Pääasia, että oma kukkaro täyttyy!! Oma etu,, paras etu!!
Avaaja lisää: Marin ja naishallituksen päätökset, vienyt Suomen velkahelvettiin!
Mariinin hallituksen aloittaessa valtion velkaa oli 136 miljardia, sinä väität että 46 miljardia mitä Mariinin hallitus teki on ongelma.
Hyvin on oikeisto pystynyt sinua kusettamaan.
Marin ei ole tässä hallituksessa. Tajuutsä (mitään)?
jatkaa törsäämistä
https://www.suomenuutiset.fi/hallitus-kayttaa-velkarahaa-sukupuolettomien-liikennemerkkien-vaihtotyohon-kymmenia-miljoonia-koponen-ei-voi-ymmartaa-vaihtoon-menevat-myos-ehjat-ja-hyvakuntoiset-merkit/
PolitiikkaTalous
14.10.2021
|
14:10
Jaa
Hallitus ottaa 7 miljardia euroa uutta velkaa ja lähtee toteuttamaan liikennemerkkien uusimista sukupuolineutraaleiksi.
Kyllä sinä olet todella helposti porvareitten kusetettavissa.
Jos sinä tuolla yrität velankasvua, konkursien määrä ja työttömyyden jyrkkää kasvamista puolustella.
Persu eikö olisi paljon fiksumpaa, perehtyä tämän hetkiseen tilanteeseen.
Onhan se tietenkin arka aihe teille porvareille.
Haetaan vaikka historiasta aihe, ettei vaan puhuttaisi nyky tilasta.
aa 7 miljardia euroa uutta velkaa
No totta totisesti! Rahaa tarvitaan noiden nälkää näkevien hallituksen jäsenten ja kansaedustajien palkankorotuksiin!
Melko hirtehistä!! Kansan tuloja kavennettiin huimasti, mutta kansanedustajat nostivat sitten palkkojaan ja tietysti velkaa pitää ottaa, jotta saadaan katettua kaikki nuo palkat ynnä muut keksityt menot!
Onko mokomaa nähty ennen, mutta kyllähän eduskunta ja hallitus poulensa pitää vaikka kansaa kurittamalla tulojen laskulla!! Oikeistohallitus näyttää ahneutensa!!
Hallituksen jäsenet olisivat varmaankin kuollet nälkään ilmn palkkioiden korotusta!!
Miksi velanotto on nyt ongelma vassareille, aiemmin huutelivat että rahaa ON ja ja että me tienataan tällä!
No ei tällaisessa valtion taloustilaneessa olisi pitänyt nostaa kansanedustajienm palkkioita!
Törkeyden huippu!!
Oliko kansanedustajat ja hallituksenm jäsenet nälkään kuolemassa, kun tällaisena talousaikana piti palkkioita korottaa!
Kyllä kansan vetää katkeraksi tuollainen hallitus!! Oma suu on tärkeämpi kuin kansan suu!!
Miksi Persuille on vaikeata puhua vaalilupauksista ja miten niitä toteutetaan.
Velkaa piti ottaa vähemmän.
Työlisyyden piti kasvaa 100 000:ela.
Ylisuuret palkankorotukset ay-liikkeiden toimesta olivat myös törkeyden huippu!
Johtanut muutosneuvotteluihin ja tehtaiden ulosliputuksiin.
Järkyttävät Natomaksut kokoomus Suomelle järjesti, vaikka Natoa Suomi ei tarvitse mihinkään.