Sotahullu Li Andersson haluaa lisää aseita Ukrainalle

Trump tuo rauhan Ukrainaan ja Gazaan. Sitä tuo sotahullu ei ollenkaan ymmärrä.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4d430e7a-fa2e-4795-94e9-49646456d5f1
15139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Nato-Li halusi tuhota Suomen tuottoisat kauppasuhteet Venäjään. Suomalaiset elävät kurjuudessa, kauppa Venäjälle ei vedä.

Äänestä
  • Da da da.....
    Yleensä kannattaa olla venäloisten kanssa erimieltä, niin on oikeasssa.

    Äänestä

  • Eippä tuu Suomesta Persuputiland diktatuuri valtioo .

    Äänestä

  • Tosiaankin , miksi LaitaVasemmiston Mepit on Venäjää tukevassa ryhmässä
    - onko ne tyhmiä , vai onko äly karannu jo päänupista

    Äänestä

Persuilla täytyy mennä huonosti?

Milloin Vasemmisto on Putinin suosija ja millon tukee Ukrainaa liiaksi??

No, Syömällä menee huonosti koska meillä on surkea hallitus. Tätä pitää yrittää vimmatusti unohtaa ja niinpä sitten pitää heittää skeidaa näillä höpö jutuilla joista jokainen näkee että ovat täyttä sumutusta.

No siitä sitten tajuaa, että Persureppana on reppana. Hän jaksaa aloittaa näitä surkeuksia päivästä toiseen, kommentoi sitten itse itseään.

Hei unohdit peukuttaa itseäsi??

Äänestä
  • Siis Suomella menee huonosti! Kirottu tekoäly!

    Äänestä

  • Pakollinen ja pakkomielteinen persukortti pelattu. Onnea! Kotiin lähtiessäsi voit poistua kassan kautta ja nostaa sielä 76 ruplaa onnistuneesta trollaamisesta.

    Äänestä

Li Andersson ja Jussi Saramo olivat Lvivissä, kun Venäjä iski, minkähänlaiset ovat mietteet asiasta?

Äänestä
  • Mitä he siellä tekivät? Maalittivat kohteita venäläisille?

    Molemmathan istuvat EU.parlamentissa vasemmistoryhmässä joka vastustaa Ukrainan auttamista ja tukee venäjää on siis täysin putinistinen.

    1Äänestä

Surkeita nämä punikkien ketjut. Taitaa olla iso harmi kun bensa on tiukassa ja hinnat nousee ja pelko kasvaa sitä mukaan kun Putella pukamat kasvaa.

Äänestä

EU-kapiltalistit panevat "vasuritkin" tanssimaan pillinsä tahdissa. "demari"-koirahan on tehnyt näin alusta asti. Molemmat kuuluvat nyt siis kokoomuksen ase-veli-akseliin.
Ja marssittavat sinun rintamalle, ennemmin tai myöhemmin.
Itse jäävät kauas selustaan !!!!!
t. haans.sea

Äänestä

Kommarit pommitti kommareita.🤣🤣🤣🤣

Äänestä

Mitenkäs se "Trumpin tuoma rauha" on muka näkynyt Ukrainassa?

Venäjä on koko ajan vain kiihdyttänyt ja laajentanut pommituksia ja maahyökkäystä. Mistää rauhasta tai edes tulitauosta ei ole tietoakaan.

Äänestä
  • Venäjältä sanoivat että pitkän matkan ohjuksia ei saa käyttää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Trump tuo rauhan Ukrainaan ja Gazaan. Sitä tuo sotahullu ei ollenkaan ymmärrä.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4d430e7a-fa2e-4795-94e9-49646456d5f1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu