"Jos sähköpyörän moottorin teho on yli 250 W tai sen avustettu nopeus ylittää 25 km/h, tarvitaan pakollinen liikennevakuutus. "
Entä jos ostaa pyörän johon on PAKKO ottaa liikennevakuutus niin kuka siihen on PAKOTTAMASSA?
Jos ostaa uuden sähköpyörän niin onko siinä samalla PAKKO ostaa liikennevakuutus?
Miten valvotaan ja varmistetaan se että jokaiseen niin vaadittuun pyörään pyörän omistaja hankkii myös PAKKO liikennevakuutuksen?
Haluaisin ajella ilman liikennevakuutusta sähköpyörällä ilman mitään vakuutusta. Pyörän toisin asuntoni parvekkeelle tai eteiseen.Liikennevakuutus ei korvaa jos rikollinen, joita Suomessa riittää kiitos lepsun lainkäytön, varastaa polkupyörän, vaan siihen pitää olla sitten VAPAAEHTOINEN ELI PAKKO KASKON.
Paljon maksaa nämä kaksi PAKKOVAKUUTUSTA Vuodessa pyöräilijälle?
Evankeliumia eri paikkoihin sähköpyörällä
Anonyymi-ap
3
71
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt sain asian mielessäni selkeästi kysyttyä: Onko mahdollista ajella sähköpyörällä ilman mitään vakuutusta pyörälle?
Miten poliisivalvonta tapahtuu onko pyörällä vakuutus voimassa?
Varastetuilla sähköpyörilläkin ajellaan ilman vakuutusta.
AP. - Anonyymi
Nyt näyttää AP:n elämä menevän niin vaikeaksi, että jos vaikkapa Googlelta tai katsastuskonttorilta saa asiaa kysyttyä, niin on paras tyytyä apostolinkyytiin. Jos se kelpasi Pietarille ja Paavalille, se saa kelvata sinullekin.
- Anonyymi
Jeesus antoi kyllä lähätyskäskyn mutta ei välineitä.
Oli se vaan koijari.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512