Vasemmistoliittolaiset eivät ole isänmaallisia

ja monen vassun todellinen isänmaa onkin venäjä. Moni vassari myös haluaisi itärajan auki, faktaa sekin.

Vasemmistolla on myös venäjämielisiä medioita kuten esim. Naapuriseuran Sanomat.
1261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos nämä vaseliinit kävisivät unelmamaassaan Venäjällä

SELVINPÄIN

ja viettäisivät siellä pidemmän aikaa, muuttuisi ruusunpunainen kuva tästä
onnelasta aivan varmasti.

Se on tyrannia joka perustuu väkivaltaan ja alistamiseen.
Sekä loputtomaan valehtelemiseen.

Äänestä

Vasemmistoaate on sellainen että se painottaa ylikansallisuutta, aina muita kuin omaa kansaa se suosii.

Kansallis-sosialismi joka on käytännössä sama aate, se painottaa kansallisuutta.

Äänestä
  • Onhan tämä nähty niin konkreettisesti käytännössä ettei sen selvemmin voida nähdä

    Äänestä

Juuri näin.

Äänestä

Vassu ajattelee vasemmalla aivolohkolla.

Äänestä

Niin. Tasavertaisuus on heikoille vaikeaa. Että ei olla 'arjalaisia' , ei olla 'Jumalan valittu kansa'. Ollaan kansa kansojen joukossa.

Me kestetään se. Pieni ja sisukas Suomi!
Onneksi vastustetaan diktatuuria ja yksinvaltaa.

Äänestä

Kilpailu on viidakon laki, yhteistyö sivistyksen.
Ei juuri mitään ole kukaan yksin tehnyt!
Mutta porukalla on saavutettu paljon!

Äänestä
  • ...sanoo hitaiden pohjoiseen saapuneitten mammutinmetsästäjien jälkeläinen...

    ... etelässä nopeat sai jäniksiä juoksemalla kiinni...

    Äänestä

Monenet kokkareet ovatkin "asiantuntijoita"

Ilmeisesti jokin pellegermaani komplxi saa aikaan germaani nazi fiilinkejä?
Pervotiini?

Äänestä

Pellegermaanithan ovat käyneet unelmamaassaan, zakzazza.
Kuinkas sitten kävikäön?

Äänestä

En tod. ole isänmaallinen! Olen demari ja kotimaani on Suomi. Isänmaallisuus -sana on tahrittu joittenkin äärioikeistolaisten toimesta niin, että siihen ei työtätekevä tai tehnyt mahdu!
Metsät, järvet, luonto, koulut, lapset, terveydenhuolto, työ, sauna, elokuun kuutamot ja koiran kuorsaus sängyn jalkopäässä.

Äänestä

Sergei Roskapönttö saapui mestoille.
Häivynkin tästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ja monen vassun todellinen isänmaa onkin venäjä. Moni vassari myös haluaisi itärajan auki, faktaa sekin.

Vasemmistolla on myös venäjämielisiä medioita kuten esim. Naapuriseuran Sanomat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu