Kun tapat yhden ihmisen, saat vankilatuomion.
Kun tapat satoja tuhansia, saat seisovia suosionosoituksia.
Kun tapat satoja tuhansia, saat seisovia suosionosoituksia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sehän on vanha perinne, Tapa mahdollisimman paljon niin saat mitalin, Siksi muotiin on tullut joukko ja kouluampumiset, Mitä isot edellä sitä pienet perässä.
Mitä sä höpiset, onko terroristien suojelijat tärkeitä sulle? Yritäs nyt pysyä oikealla puolella ettet leimaudu.
Sanoihan maailman tunnetuin ateistikommunisti Jooseppi S:
"Yhden ihmisen murha on rikos, mutta mljoonan - tilasto."
"Henry Kissinger osoittaa, että jotkut saavat hirveyksistä tuomion ja jotkut Nobelin rauhanpalkinnon
Essee|Yhdysvaltain entinen ulkoministeri Henry Kissinger juoni diktaattorin valtaan ja syöksi kansoja surman suuhun"
https://www.hs.fi/maailma/art-2000010032816.html
Joku, jolla on digilukuoikeudet nettihesariin, niin voisitko kertoa tässä tuosta hesarin jutusta, mikä oli Henryn valtakauden ihmisuhrien saldo ja millä hinnalla? Se nimmmäin kerrotaan siinä jutussa.
""Oliko Kissinger sotarikollinen?
"Kriitikot syyttävät Kissingerin politiikkaa valtavista ihmishenkien menetyksistä.
Amerikkalainen historioitsija ja Yalen professori Greg Grandin on päätynyt kolmeen miljoonaan.
Lukua on mahdotonta todentaa, eikä Kissingeriä ole koskaan saatettu oikeuden eteen.
Harva kuitenkaan kiistää, että hänen politiikkansa on maksanut ihmishenkiä. Pelkästään Yhdysvaltojen pommitukset Kambodžassa vuosina 1969–1973 vaativat 150 000 siviiliuhria.
Kissingerillä oli myös aktiivinen rooli vallankaappauksissa, jotka tasoittivat tietä Chilen ja Argentiinan murhanhimoisille hallinnoille.
Kissinger perusteli näitä toimia sillä, että Yhdysvaltain on säilytettävä valta-asemansa.
Tähän kuului myös punakhmerien johtaman Kambodžan tukeminen, jota Kissinger piti välttämättömänä vastapainona Neuvostoliiton tukemalle Pohjois-Vietnamille.
"Kertokaa kambodžalaisille, että haluamme olla heidän ystäviään. He ovat murhanhimoisia rosvoja, mutta emme anna sen estää meitä", hän sanoi Thaimaan ulkoministerille marraskuussa 1975."
https://historianet.fi/yhteiskunta/politiikka/poliitikot/henry-kissinger
Joo se on jännää Suomessa että mielenterveys ongelmaiset narsistit saavat ampuma-aselupia ka voivat ampua ketä tahansa ,milloim vaan mutta kroonisen päänsäryn omaava ei..vaikka mielessä ei olisi todettu mitään vikaa...vaan kyseessä vain joku hermoratavika...kaatumisesta tai synnyäisesti saatuna....
Onkohan sittenkin jostain vanhoista narsistinatsi ideologioista kyse..? Luulempa että on ja hyvin paljon..jos et edusta oikeistoideologisia arvoja ja aivoja vaan vapaamieliset ,et olekaan yhteiskunta kelpoinen tässä valtiossa..
Ja vielä tuo sääntö että pitäisi elää täällä vapaassa maassa mutta omaisuuttasi ja itseäsi et saa puolustaa ikknä asein vaan joudut itse tuomiolle...todella kummallinen valtio...aivopesua alusta loppuun..
A-luokan psykoja ovat Venäjällä Kremlin hirviö Putler, Pohjois-Urean Kim Un Paksu ja Iranin hallitseva psykopapisto.
B-luokan psykoja ovat Valkovenäjän Likasanko, Venezuelan Maduro ja kaikki muut vasemmistolaiset diktaattorit ympäri maailman.
C-luokan psykoja ovat Usan Oranssi Taco ja Israelin Neta.