Demarit ovat mamupuolue

23146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Lausunto: jännää tämä persujen trollien vyörytys liittyen vaikkapa juuri tähän hokemaan. Ilmeisesti puoluejohdossa on päätetty, että näillä jankutuksilla kannatus lähtee nousuun.

Äänestä
  • Miksi te demarit haluatte tänne lisää sosiaalituilla eläviä. Loppuuko teiltä äänestäjät kun vannemmat kuolee vai mistä on kyse.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Miksi te demarit haluatte tänne lisää sosiaalituilla eläviä. Loppuuko teiltä äänestäjät kun vannemmat kuolee vai mistä on kyse.

    -
    - SDP:n - PERSEILIJÄT - on Pelkkiä - KANSAN-KUSETTAJIA - !

    -

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Miksi te demarit haluatte tänne lisää sosiaalituilla eläviä. Loppuuko teiltä äänestäjät kun vannemmat kuolee vai mistä on kyse.

    Katsos, demarit elävät vieläkin taikaseinä maailmassa.

    Äänestä

  • Mikä trollaus? Avaatko hiukan?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Mikä trollaus? Avaatko hiukan?

    Lausunto: se trollaus ja jankutus, kun yhtä ja samaa asiaa kaadetaan muutaman rekisteröitymättömän kirjoittajan toimesta tänne pitkin päivää. Yksi aiheista on SDP: stä jankuttaminen ja nyt aiheeksi on otettu avauksessa mainittu asia. Kuinka ollakaan, SDP on se puolue, josta PS jaksaa jankuttaa ja joka koetaan uhkana puolueen menestykselle.

    Jos sinulla on muuta, kysy vain.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Miksi te demarit haluatte tänne lisää sosiaalituilla eläviä. Loppuuko teiltä äänestäjät kun vannemmat kuolee vai mistä on kyse.

    Lausunto: älä erehdy kuvittelemaan, että olisin SDP: n jäsen tai maksettu trolli. Teillä persuilla se trollijoukko kyllä jyllää, vaikka näemmä äänestäjien älykkyyteen ei luoteta, sillä niin tökeröjä tekstit ovat.

    Yksinkertaistat asioita, jotka eivät sitä ole. Tyhmimpi kansanosa toki tekee samoin.

    Äänestä

Eivät demarit noin ole sanoneet.
Teet pelkkiä oletuksia heidän ajatuksistaan.

Äänestä
  • Onko joku väittänyt demareiden sanoneen noin? Vastaan äänestämällä vain ovat silloin tuota mieltä.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Onko joku väittänyt demareiden sanoneen noin? Vastaan äänestämällä vain ovat silloin tuota mieltä.

    Lausunto: lienet lukenut SDP : n perustelut ratkaisulleen. Nosta siis ne esille ja kerro mikä niissä on vikana.

    Äänestä

Persu valehtelee aina!

Äänestä

Niin kuitenkin äänestitte vastaan.

Äänestä
  • Eduskunta äänesti tänään läpi lakimuutoksen kansalaisuuslain kiristämiseksi äänin 103-58. Lakia vastustivat kaikki paikalla olleet sosiaalidemokraatit, vihreät, vasemmistoliitto ja RKP:n Eva Biaudet.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Eduskunta äänesti tänään läpi lakimuutoksen kansalaisuuslain kiristämiseksi äänin 103-58. Lakia vastustivat kaikki paikalla olleet sosiaalidemokraatit, vihreät, vasemmistoliitto ja RKP:n Eva Biaudet.

    Muut ensin sanoo vasurit.

    Äänestä

Voi persut teidän kanssa. Ei se ihme ole että teitä ei kukaan ota vakavasti. ☺

Äänestä
  • Demarien äänestyskäyttäytyminen on sitävastoin otettava vakavasti.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Demarien äänestyskäyttäytyminen on sitävastoin otettava vakavasti.

    No hyvä jos se persuääliötä huolestuttaa! :)

    Äänestä

Persut on alkoholistien puolue.

Äänestä

SDP on muslimipuolue

Äänestä

Onkohan takkia kääntelevä kiljupersu käsittänyt asian oikein?

Äänestä

Demarit ovat = Demarit on.

Äänestä

Ikäihmisten puolue tarvitsee lisää äänestäjiä. Nuorethan haistattavat demareille ja mamut on demarien ainut toive kunnes tajuavat tulleensa petetyiksi.

Äänestä
  • Äänestäjät uhkaa kuolla vanhuuteen joten uusia halutaan tuoda muualta;-)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Äänestivät kansalaisuuden ehtojen tiukennuksia vastaan. Heidän mielestä tänne voi tulla elämään sossun rahoilla.
https://www.suomenuutiset.fi/sdp-aanesti-kansalaisuuden-ehtojen-tiukennuksia-vastaan-vigelius-sdpn-linja-on-etta-kelan-etuuksilla-turvattu-toimeentulo-olisi-kansalaisuutta-haettaessa-tarpeeksi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu