Vieraat ensin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d04d8270-c0fb-423d-b9e6-0536bccbdd83
Suomalaiset jää kodittomaksi mutta mamuille kodit riittää
30
249
Vastaukset
- Anonyymi
Vassuthan asian on noin järjestänyt. Ja sitten saavat säännöllisesti räksyttää kodittomuudesta.
Win-win vasureille. Ja toki matujen lapsista kannetaan kova huoli, että on varmasti riittävän isot kämpät.- Anonyymi
?
?______________ - SYYLLISET - Suomalaisten Asunnottomuuten Ovat ;
- SDP:n ja LaitaVasemmisto ja MYRKYN-Vihreät ja VasemmistoKEPU -puolueet - !
- Nuo -SAASTAT- järjesti asian, että Mamut on -AINA- etusijalla - Ei Suomalainen - !
?
? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
?
?______________ - SYYLLISET - Suomalaisten Asunnottomuuten Ovat ;
- SDP:n ja LaitaVasemmisto ja MYRKYN-Vihreät ja VasemmistoKEPU -puolueet - !
- Nuo -SAASTAT- järjesti asian, että Mamut on -AINA- etusijalla - Ei Suomalainen - !
?
?On tosiaankin kumma juttu, miksi Sdp ja VihrVasemmisto suorastaan tyrkyttää noille Mamuille asunnot, mutta eivät puolusta ollenkaan meitä Suomalaisia .
Täytyy kai siihen olla jokin syy, vai vihaako Sdp ja ViherVasemmisto Suomalaisia - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On tosiaankin kumma juttu, miksi Sdp ja VihrVasemmisto suorastaan tyrkyttää noille Mamuille asunnot, mutta eivät puolusta ollenkaan meitä Suomalaisia .
Täytyy kai siihen olla jokin syy, vai vihaako Sdp ja ViherVasemmisto SuomalaisiaVasemmisto on kantasuomalaisen suurin vihollinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vasemmisto on kantasuomalaisen suurin vihollinen.
Putinkin on vihollinen, mutta vassarit se pääpiru.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putinkin on vihollinen, mutta vassarit se pääpiru.
Putin ei aja suomalaisia ulos asunnoista vassarit sen tekee.
- Anonyymi
Kantikset menevät tuttuun tapaan veneiden ja siltojen alle, lehtiroskalaatikoihin ja rappukäytäviin.
- Anonyymi
Jopa töissäkäyvissäkin on nykyään asunnottomia.
- Anonyymi
Perskokkareet järjettömine päätöksineen.
- Anonyymi
Vassareiden ansiosta.
- Anonyymi
Kummaa tämä vasurimeininki. Omista ei pidetä huolta.
- Anonyymi
Se on EU:n laajuista ja niin ihanan progressiivista. Lienee uuskieltä kun ennen progressiivisuus oli kehitystä, nykyään rappiota.
- Anonyymi
Kaikki eivät pysty pitämään asuntoa itsellään.
- Anonyymi
Kummallisesti mamut pystyy siihen. Lieneekö niillä samat vaatimukset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kummallisesti mamut pystyy siihen. Lieneekö niillä samat vaatimukset.
Sitten on kun verorahat on loppu eikä valtio saa lisää velkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kummallisesti mamut pystyy siihen. Lieneekö niillä samat vaatimukset.
Pystyy tietenkin, kun KELA maksaa tai siis me.
- Anonyymi
Inho mamuja kohtaan nousee tämän seurauksena
- Anonyymi
Nää kodittomat kantasuomalaiset ei ole vasemmiston mieleen. Eivät ole ehkä vasemmiston valahteluun uskovaisia niin siksi voivat vajota tukiverkkojen läpi. Hävytöntä.
- Anonyymi
Mamut on lähinnä sydäntä eikä omalla kansalla ole väliä. Siinä syy tähän tilanteeseen.
- Anonyymi
aika naiivisti ajateltu :D
mikään muu ei ole lähellä omaa sydäntä kuin oma ydinperhe.
mamujen suosiminen auttaa omalla työuralla
- Anonyymi
Kuka hölmö suosisi tai kohtelisi edes tasaarvoisesti kantasuomalaista sillä uhalla, että se vaikuttaa negatiivisesti omaan työuraan?
Ei kukaan yli 120 ÄO:n omaava, ellei sitten omaa jotain poikkeuksellista hoivaviettiä tms. - Anonyymi
Siintä voi syyttää meidän idiootteja päättäjiä,kun kaikki tehdään päin persettä.
- Anonyymi
Tuntuu epäoikeudenmukaiselta.
- Anonyymi
Kaikki Sipilän ja Orpon 2015 hankkimat varmasti asuu mukavasti.
- Anonyymi
Kyllä, korruptiopiirit järjesti näille asunnot veronmaksajien rahoilla ja veti itse välistä niin paljon kuin vain pystyivät.
- Anonyymi
Asunnottomia Somaleita, onko heitä?
- Anonyymi
Ehkä Somaliassa ei Suomessa.
- Anonyymi
Täysin järjenvastaista toimintaa
- Anonyymi
Meillä Vantaalla parissa uudehkossa vuokrakerrostalossa asustelee iso määrä ukrainalaisia "pakolaisia" (sosiaaliturvasiirtolaisia). Lokoisaa oleilua, ajelevat hienoilla autoillaan jatkuvasti ja shoppailevat, ja isot asunnot, sekä autoille hallipaikat. Ukrot ovat uusin syöpäläislajike maamme rahanmenossa.
- Anonyymi
Työtä tekevillä on kyky huolehtia itse asumiskuluistaan. Siksi löytyy paljon asunnottomia persuja.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.703831Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883199Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1032473Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.151679Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m711445- 971333
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä501286- 551083
Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä561050Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11031