Joo eli jalat ei kasva. Saan kyykyssä aika paljon ja yritän aina nostaa enemmän mutta haluan suuremmat jalat.
Puolituttu mies sanoi että hänellä oli iässäni isot jalat pituuteensa nähden kertoi että 70 senttiä meni rikki vaikka mies on vain 175 senttiä.
Sanoi että ei koskaan ole tehnyt kyykkyä yli satasella vaan tekniikka ratkaisee ja se että ei lepäile turhia sarjojen välissä ja että etukyykky oli hänelle paljon parempi liike että kannattaa kokeilla eikä hän koskenut koneisiin lainkaan.
Onko nuo varteenotettavat ohjeet? Oikeasti olen valmis kaikkeen.
Jalkani on kuin tikut
4
54
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö teho ole tärkein?
Ilman uusia ärsykealueita tulee senkin kehityksessä seinä vastaan. Lihashermotus antaa sen mihin pystyy mutta jossakin vaiheessa tulee lihaksen poikkipinta vastaan.
Sarjakoko ja lukumäärä?
Sarjapalautukset?
Viikkorytmitys?
Ym. palstalla moneen kertaan käsitellyt asiat.
Tarttee vaan soveltaa oikein.
Filosofiaa. Mieluummin enemmän tehoa kuin päältä katsoen voisi odottaa kuin päin vastoin! - Anonyymi
Tietoa on vaikka kuinka paljon,
on netti täynnä, tekoäly ja maailman parhailta valmentajilta , kun vain tekee,
kärsivällisyyttä, pitkäjännittyneisyyttä ja halua ei niinkään paljon........ - AnonyymiUUSI
Aika paljon? Suhteessa omaan painoon?
Etu- vai takakyykky?
Polvikulmat?
-pohja?
-syvä?
-ponnistuskulma?
Mites loikat? Vuoroloikat, kinkkaus, tasatassu yms.
Vauhditon pituus?
Minulla oli massiivisista reisistä pelkkää haittaa. Vyötärön hoikkuus, koipien lyhyys ja reisien massiivisuus tekivät housuvalinnat hiton vaikeiksi.
Kuormituksen vähyys paransi vaivan vuosien saatossa. - AnonyymiUUSI
Mitä jos kokeilisit tehdä jotain muuta liikettä jaloille kuin sitä iänikuista kyykkyä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503581
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.393043Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1472877SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.722353Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s451829Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.951626Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai671124- 821091
- 511066
Miten tällaista voi tapahtua
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-kuollut-liikenteessa-virroilla/9241442 Miksi tällainen on tapahtunut?41935