Poliisijuht Sainio

Anonyymi-ap

Sanoo TVssä, ettei meillä ole selvittämättömiä jengien tekemiä henkirikoksia.

Milloin yritetään aloittaa Myyrmäen postinkantajan tappoa ?

Onko poliisi ihan aikuisten oikeasti edes yrittänyt selvittää Mansikan viljelyä ?

11

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sainio ei näe krpn tutkimustuloksia. Mansikkaa ei yritetä poimia ihan turhan takkee. Hänellä on avain tuon selvittämiseen.

      Jengirikollisuus on suuri ongelma. Sen juurisyyt muodostaa kantasuomalaiset knarkkarit, jotka rahoittavat toiminnan.

      Vantaa rakentaa knarkkirataa ihan oikeaan paikkaan. Hååkkaninböölestä pääsee ratikalla herroiksi Tiksiin päiväannosta hakemaan. Sekoomus nauraa.

      • Anonyymi

        Kun persut pääsi hallitukseen, loppui vandal ratikankin vastustus. Oikea karva paljastui tekoturkin alta. Seteliselkärankaiset kokevat vielä suuren jytkyn, vaalitappion.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun persut pääsi hallitukseen, loppui vandal ratikankin vastustus. Oikea karva paljastui tekoturkin alta. Seteliselkärankaiset kokevat vielä suuren jytkyn, vaalitappion.

        Eiköhän tällainen hanke ole aina lähinnä Kokoomuksen kuplassa elämistä. Perussuomalaisilla on ihan tarpeeksi töitä, kun Vantaata riivaa 30 %:n maahanmuutto, suurin osa haittamaahanmuuttoa.


    • Anonyymi

      Kansainvälisesti etsintäkuulutettu ruotsalainen jengijohtaja Ismail ”Mansikka” Abdo on pidätetty Turkissa. Miksi hänen kuulustelu ei onnistu Reinikaisilta ?

      Luulisi Postin edes yrittävän itse selvittävän, Myyrmannin kantajan eteen ei ole Posti tehnyt yhtään mitään. Kouvolassa yliajetun kantajan vuoksi pidettiin sentään hiljainen minuutti.

      Tämä asia pitää nostaa esille yhtiökokouksessa. Onko Posti mahdollisesti sotkeutunut huumeiden jakeluun ? Mitään muuta motiivia ei löydy.

      • Anonyymi

        Ja mitä Posti on tänä päivänä ?
        Sitä viedään kiireellä pörssiin. Enpä sijoittaisi. Kusti ehkä polkee vielä Suomessa, jossa muutenkin siirrytään koko ajan sähköiseen postiin. Mutta jakelijoita on kyllä tullut kilpailemaan samoista vähenevistä markkinoista, Matkahuolto, Schenker jne jne...


    • Anonyymi

      Ei ole meillä edes katujengejä.

      • Anonyymi

        Avaa Silmäsi


    • Anonyymi

      Tenu-pakettien jakelu on miljardipisnis. Peukku sille, toinen tolle.

      Voltti Vapiskoon !

      • Anonyymi

        Täyshoitoa haittamaahanmuuttajille tarjoava valtio luo samalla hyvät toimintaedellytykset ulkomailta saapuneille eläteille harjoittaa tuottavaa huumebisnestä.


    • Anonyymi

      Käärijältä upea biisi


      VANTAALAINEN

      • Anonyymi

        Hieno kuvaus vandal pessimismistä.

        Nyt on se hetki, kun turhuudet pitää viimeistään sysätä syrjään eli metro roskiin. Sehän ei tule palvelemaan edes sitä suurinta ruuhkaa, joka on liikenne lentokentälle ja pois.

        Turhuudet roskakoriin ja kuntalaisten palvelut sekä infra keskiöön. Miljardin maksava turha rata, joka on jo olemassa ja jonka liikennöintiä pitää lisätä mm. Yöaikaan. Samoin jatkoyhteyksiä bussein itää ja erityisesti länteen.

        Palstan kirjoitusten mukaan vantaalla herättää toivoa enää rasismi. Se on tuhon tie. Ja kaikenlainen nepotismi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      65
      5245
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2356
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      110
      2207
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1895
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1839
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1760
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1194
    8. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      257
      1165
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      49
      1055
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      69
      966
    Aihe