S-ryhmä näyttää tiheään mainosta jossa ylipainoinen nainen makoilee sängyllä ja huijaa laihan miehensä tekemään kaikki kurjat hommat. Itse hän käy kaupassa, makoilee sängyssä ja tekee ostokset kännykällä.
Mitä S-ryhmä haluaa tällä mainoksella kertoa. Verkkokauppa lihottaa vai mitä.
Mitä S-ryhmä haluaa tällä mainoksella kertoa. Verkkokauppa lihottaa vai mitä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No kyllä sitä lihoaa siinäkin tapauksessa, että vain kaupassakäynti kuuluu päivittäisiin liikuntatottumuksiin. Autolla ensin peltomarkettiin sieltä liukuportaita market tasolle ja nojailua ostoskärryihin ostosten lomalla. Kyllä siinä jollain suklaapatukalla pitää itsensä palkita kun kassajonosta pääsee lataamaan ostokset takaisin autoon.
Aika kaukaa haettua.
Itse teen tilauksen yleensä torstaina. Perjanataina töistä lähtiessäni noudan tavarat noutopisteestaä. Ta-daa, ei pitkien käytävien haahuilua perällä olevalta maitotiskiltä sinne ja tänne parhaaseen ruuhka-aikaan.
Ehtii sitten tehdä pitemmän lenkin koiran kanssa ja aikaisemmin.
En ymmärrä tuota ruuan tilausta netistä.
Itse käyn mielelläni kaupoissa yksin tai lapsen kanssa.rauhallisesti tepastellen ja nauttien ihmisistä ja väreistä ym..