Kutsui koolle Jeesus pyhä ehtoollinen rituaalien sua?

Lihaa ja verta olis, tarjolla vapautus menoissa.
10116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Onneksi olen vähemmistössä

Äänestä

On se vittu miten kamala maailma, hulluus yleistä

Äänestä
  • Ne kirkot
    Ne niiden lahkot...

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ne kirkot
    Ne niiden lahkot...

    Totta. Pitäis jokaisella olla oikeus uskoa tai olla uskomatta, ei se kuulu muille. Uskonnon varjolla on tehty paljon pahaakin oli kyse sitten lahkoista jne..

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Totta. Pitäis jokaisella olla oikeus uskoa tai olla uskomatta, ei se kuulu muille. Uskonnon varjolla on tehty paljon pahaakin oli kyse sitten lahkoista jne..

    😛
    Entä inkvisitio vainot
    Noita vainot
    Kansan murhat..
    Pääkirkkojen siunauksilla

    Äänestä

Nyt se tulee, huomenna tulee, pelastu.
Vuonna 4482008 hän tulee.

Martti Mukkula

Äänestä
  • 6.9 6969 tulee

    Äänestä

Muslimien osuus ylittää kristityt

Äänestä
  • Sit tulee Mahdi ja Jeesus taivaasta sota joukkoineen.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Sit tulee Mahdi ja Jeesus taivaasta sota joukkoineen.

    Saatanan pellet

    Miljardien uskontoja

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lihaa ja verta olis, tarjolla vapautus menoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu