Nyt on nainen! Puhuu järkeä kovaan ääneen, suoraan päin feministien ja muiden nistien naamaa. Ei hyväksy nykynaisten vajaaälyisiä asenteita, vaan sanoo että ennen oli paremmin. Sanoo feministeille että tehkää puolet kaikeasta kovasta työstä ja ottakaa vastuu asioista, sitten vasta olette tasaarvoisia.
‘Go be equal’: Anti-feminist clashes with journalist over women’s rights
Anti-feminist YouTuber Hannah Pearl Davis has clashed with political journalist Ava Santina over women’s rights and equal pay
Hannah Pearl Davis
15
276
Vastaukset
- Anonyymi
Voisit pistää linkin että pääsemme juoneen kontekstista.
- Anonyymi
oletko koskaan kuullut googlesta? tänne ei saa laittaa linkkejä.
- Anonyymi
"Sanoo feministeille että tehkää puolet kaikeasta kovasta työstä ja ottakaa vastuu asioista, sitten vasta olette tasaarvoisia."
Erikoinen käsitys että naiset tai varsinkaan feministit eivät tee kovaa työtä. Tai että miehet tekevät aina kovaa työtä. Saati etteivät naiset ota vastuuta asioista. Mistä asioista eivät feministit ota vastuuta?
Feminismin ytimessä on nimenomaan se, että yhteiskunnan pitää mahdollistaa naisille vastuun ottaminen omasta itsestä. On vaikea ottaa vastuu itsestä jos elää esimerkiksi jonkun patriarkaatin alla. Ja vaikka yhteiskuntajärjestys ei olisikaan erityisen patriarkaattinen niin erilaiset riippuvuussuhteet ja biologia ajaa usein naisia tilanteisiin joissa on vaikea ottaa vastuuta itsestä kun on koko ajan vastuussa kaikista muista.
Feminismi on aina pyrkinyt eroon tällaisista kuvioista joissa naisten on joko vaikea tai mahdoton olla vastuussa itsestään. Sitä sanotaan holhouksen alaisuudessa elämiseksi eikä se ole lainkaan feminististä.- Anonyymi
Oletko sinä ottanut vastuun itsestäsi, ja oletko vastuussa kaikista muista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko sinä ottanut vastuun itsestäsi, ja oletko vastuussa kaikista muista?
Sinä sinä sinä.
Onko pakko mennä aina henkilökohtaisuuksiin toista keskustelijaa iholle kun keskustellaan yhteiskunnallisista asioista? En ole keskustelemassa itsestäni. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä sinä sinä.
Onko pakko mennä aina henkilökohtaisuuksiin toista keskustelijaa iholle kun keskustellaan yhteiskunnallisista asioista? En ole keskustelemassa itsestäni.En ole mennyt henkilökohtaisuuksiin tälläkään kertaa. Miksi sinusta tuntuu, että nuo hyvin helpot kysymykset, joihin et jostain syystä osaa vastata, ovat henkilökohtaisuuksia?
- Anonyymi
Joo. Ihan joka provoon ei tarvitsisi langeta. Jos haluaa menestyä someinfluenserina ei tarvitse kuin perustaa ääriajattelua ja mahdollisimman provokantteja mielipiteitä tuuttaava kanava niin avot. Seuraajakunta taattu ja rahaa tulee ovista ja ikkunoista.
On aivan mahdollista ettei Andrew tatekaan oikeasti ajattelee kuten väittää ajattelevansa. Kunhan vyöryttää mitä älyttömimpiä mielipiteitä tulemaan päivästä toiseen niin hyvät tulot taattu. Sillä lailla tämä someaika toimii.
https://m.youtube.com/watch?v=XfKeZruVylQ&pp=0gcJCR4Bo7VqN5tD- Anonyymi
Eiköhän kohta joku perusta somakanavan markkinoimaan paluuta aikakauteen jolloin esikoislapset oli tapana uhrata jollekin molokille. Ja vieläpä aivan vakavalla naamalla. Koska ei raha ja menestys näitä provosomeinflusereita motivoi ei suinkaan. 🙄
- Anonyymi
Et vaan halua kuulla mitään todellista, etkä varsinkaan itse nähdä mitään todellisuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et vaan halua kuulla mitään todellista, etkä varsinkaan itse nähdä mitään todellisuutta.
Onks kiva peukuttaa omia viestejä? 😄
Pearl väittää olevansa sitä mieltä ettei naisten pitäisi saada äänestää. Kuka kertoisi pearlille ettei hänen tarvitse äänestää jos ei haluu?
Hömpsön pömpsön. Pearl on sometrolli joka hamuaa vain seuraajia. Seuraajista seuraa fyffee. Siinä kaikki. Tai sitten hän on antifemakoksi naamioitunut femakko joka yrittää provoillaan saada vastareaktioita aikaan.
Et kai sä oikeasti luule että Davis haluaisi evätä naisilta äänioikeuden? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onks kiva peukuttaa omia viestejä? 😄
Pearl väittää olevansa sitä mieltä ettei naisten pitäisi saada äänestää. Kuka kertoisi pearlille ettei hänen tarvitse äänestää jos ei haluu?
Hömpsön pömpsön. Pearl on sometrolli joka hamuaa vain seuraajia. Seuraajista seuraa fyffee. Siinä kaikki. Tai sitten hän on antifemakoksi naamioitunut femakko joka yrittää provoillaan saada vastareaktioita aikaan.
Et kai sä oikeasti luule että Davis haluaisi evätä naisilta äänioikeuden?No enpä mene sanomaan mitä tuo Pearl oikeasti ajattelee, kun en ole ajatustenlukija,( toisin kuin eräät).
Pearl sanoo nimenomaan että äänioikeus pitäisi evätä koska naiset eivät tee omaa osuuttaan tasapuolisesti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No enpä mene sanomaan mitä tuo Pearl oikeasti ajattelee, kun en ole ajatustenlukija,( toisin kuin eräät).
Pearl sanoo nimenomaan että äänioikeus pitäisi evätä koska naiset eivät tee omaa osuuttaan tasapuolisesti.Osuuttaan mistä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osuuttaan mistä?
en voi vastata kun feministinen sensuurikoneisto poistaa vastaukseni samantien.
(vastaus oli: mistään!) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
en voi vastata kun feministinen sensuurikoneisto poistaa vastaukseni samantien.
(vastaus oli: mistään!)Naiset eivät ota mistään vastuuta?
Miehet ottavat kaikesta vastuun?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään14213265Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen873704Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1283010Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2771436Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?441412Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1561373Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151294Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141244- 811081
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205999