Olin kävelemässä kaikessa rauhassa kaupungilta kotiin kun kummallinen möykkääminen ja naurunremakka kiinnittivät huomioni. Kävelin pienelle kujalle katsomaan mitä siellä oli tekeillä ja olisihan se pitänyt jälleen kerran arvata!
Kaksi vassaria ja joku tumma etelän asukki olivat taas joukolla kiusaamassa siiliä! Tökkivät ja kierittelivät poloista golfmailoilla! Kehtasivat vielä kaataa kirnupiimää siilin päälle!
En voinut jättää pientä luontokappaletta pulaan vaan otin repusta nopeasti esiin teleskooppipatukkani, juoksin rakkareiden luokse ja voimankäytönkouluttajan ammattitaidolla humautin muutaman kerran näitä kekkuleita niin että mätkähti!
Etelän asukki kiljaisi ja juoksi perrcettään pidellen karkuun kuin leijona olisi ajanut takaa viidakossa. Kaksi vassaria kellahti maahan ja he ulisivat armoa kunnes käskin heitä häipymään ja äkkiä!
Taas kerran jouduin viemään stressaantuneen, loukkaantuneen ja järkyttyneen siilin pieneläinklinikalle saamaan hoitoa.
Miksi tällaista tapahtuu? Mikä saa vassarit vihaamaan pieniä eläimiä? Erityisesti siilejä. Eikö maailma ole jo tarpeeksi julma paikka ilman tällaista häpeällistä toimintaa?
Kyllä taas raivostuttaa!!!
8
135
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Sairasta.
- AnonyymiUUSI
Vasemmistolaiset ovat väkivaltaisia. Mielenosoituksissakin riehuvat.
- AnonyymiUUSI
Ei ne erikseen vihaa siilejä. Siilit vaan ovat hitaita pakenemaan satanisteja. Jäävät uhriksi kuten kaikki heikommat joita Suomi ei auta eikä suojele.
- AnonyymiUUSI
Onneksi sodassa leijonat karkaa korkeasaaresta ja tappaa hesan asukkaita kostoksi vankeudestaan.
- AnonyymiUUSI
Oliko se kiroileva siili?
- AnonyymiUUSI
En usko tuosta kyllä sanaakaan, mutta sen verran että noin pitäisi kyllä jokaisen tehdä. Kukaan ei enää tee niinkuin oikein on. Kaikki tekevät vääryyksiä ja julmuuksia, ja porukalla tietysti. Joukossa tyhmyys tiivistyy. Se kertoo yksilön hyvin heikosta älykkyydestä ja itsetunnosta. Ei ole rohkeutta olla oma itsensä, pitää olla lauman mukana.
- AnonyymiUUSI
Joskus kauan sitten oli lehdessä juttu että joku poikaporukka hakkasi siilin kuoliaaksi joillakin mailoilla. Ivullinen oli huomannut ja pojathan läksivät karkuun. Varmaan vassarien kakaroita nämäkin olivat. Oli jo pienenä opetettu heikompien kiusaaminen.
- AnonyymiUUSI
Lähtivät karkuun kun tiesivät että siilin taposta tulee kovat sakot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4323644Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k1172692Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,32411Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll422259Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne162192Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv232039Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941627Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k491574Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel751559Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne
niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,541455