On toistuvasti kokenut takseissa pakottavaa kontrollia, kuskit kyselleet uskonnosta ja ihmetelleet muslimi Fatiman pukeutumista ja hiuksia.
Nyt Fatima vaatii pakottavan kontrollin kriminaliaointia, kyllä, eikä hän ole yksin. Hän siis toistuvasti on altistanut itsensä tuohon tilanteeseen, vaikka voisi kävellä omin jaloin.
Oli miten oli, mutta näin se toimii, kun asia koskee itseä, niin sitten Fatima toimii muuten ei kiinnosta.
On tässä toinen puoli myös. Itse Fatima on käyttänyt toistuvasti tuota "pakottavaa kontrollia" persuihin ja hallitukseen vaatimalla niitä irtisanoutumaan rasismista ja tunnustamaan Palestiinan valtion.
Nyt Fatima vaatii pakottavan kontrollin kriminaliaointia, kyllä, eikä hän ole yksin. Hän siis toistuvasti on altistanut itsensä tuohon tilanteeseen, vaikka voisi kävellä omin jaloin.
Oli miten oli, mutta näin se toimii, kun asia koskee itseä, niin sitten Fatima toimii muuten ei kiinnosta.
On tässä toinen puoli myös. Itse Fatima on käyttänyt toistuvasti tuota "pakottavaa kontrollia" persuihin ja hallitukseen vaatimalla niitä irtisanoutumaan rasismista ja tunnustamaan Palestiinan valtion.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Mies viha on fatimassa vahvana.
rakastaa vain itseään, muut paskasakkia.
Ymmärryksesi on huonolla tasolla....
Fatima on iso kokoinen ja kovaääninen musta niin ääni kuuluu kauas. Huhhh. Joka paikassa huutaa rasismia orpon pitäis joka asiaan puuttua. Orpo vaan naureskelee. Tekis fatima jotain eikä aina olis vaan vaatimassa.
Se on vasureissa jännää, kun ne ei ite tiedä eikä tajua mitä muille tekevät, tai sitten ne luulevat, että heidän itsensä harjoittama "pakottava kontrolli" on oikeutettua koska se tehdään "hyvän" asian puolesta.
Fatima on surkea valtakunnanpelle.
Niin ja mihinkäs sitten lähetetään?
Onhan se hyvä, että huomannut ongelmat.
Monet asiakkaista kokenut paljon karumpaa, joutuneet uhreiksi!
Olen muutama vuoden seurannut eikä sillä ole muutkun ongelmia kokojan joka paikassa.
Kuljettajalla ei ole valtuuksia ohjeistaa miten elämääsi elät. Fatima on oikeassa.
Me kaikki tiedämme mikä on Castron malli. Se näkyy jo kaikkialla. Mallin mukaisesti useat maat ovat tyhjentäneet vankilat ja mielisairaalat lähettämällä niissä olleen haitta-aineksen pois omasta maastaan.
Malli on saanut nimensä, kun Kuuba tyhjensi vankilat ja hullujenhuoneet yhteiskunnalle haitallisesta heikosta aineksesta Yhdysvaltoihin. Näin saatiin roskaväki pois omasta maasta tuhoamaan sen maan turvallisuuden ja talouden, johon rikolliset ja hullut suostutaan ottamaan vastaan. Jopa Suomessa pudottiin tähän vanhanaikaiseen ansaan. Se on tehokasta hybridivaikuttamista, jonka avulla tuhotaan länsimaalaista taloutta ja kulttuuria.
Tuho on pysyvää, kun haitta-aines lisääntyy uudessa oleskelumaassa keskenään. Näin heikennetään maan hallintoa ja hyvinvointia sekä tuhotaan kansa pysyvästi.
Taksi on yksityistila, jossa kuljettaja päättää kaikesta. Jos kuljettaja määrää tukan värin taksiin tulijoille, niin näin tehdään tai autoon ei tulla.
Saahan sitä jutella
Päättääkö kuljettaja myös ihon värin? Koskeeko sama myös portsareita?
Ymmärtääkseni kuljettajalla on oikeus päättää että ottaako kyytiin, ja jos ottaa, niin sitten kuskin velvollisuus on viedä asiakas turvallisesti perille, kuten Fatima sanoi. Se on kyllä uutta ja outoa että kuskilla olisi oikeus pitää asiakkaalle jotain saarnoja ja puhutteluita asiakkaan yksityiselämästä ja asiakkaan velvollisuus olisi kuunnella...
Eli saako kuski silloin myös raiskata?
Kaksinaismoralismia.
Tekee itse sitä, mistä muita syyttää. Ei nää omia tekojaan.
Fatima kunnon suomi elätti .
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/mies-jahtasi-pysakoinninvalvojaa-raivopainen-teko-paisutti-sakon-28-000-euroon-kauhunhetket-videolla/9243650
Järkyttäviä tilanteita työssä.
Harmi kun ei ajanut yli.
Fatimalle tiedoksi.
Suomessa ei ole pakko keskustella ventovieraiden kanssa
vaikka he utelisivat mitä vaan.
Hiljaisuus ja vaikeneminen on kultaa tässä maassa.
Voit myös toimia kuten Sdp- Sanna
toteat vaan, että et ymmärrä kysymystä
( kun tiedusteltiin kadonneesta miljardista )
Miljardi on tuhat miljoonaa
Tuppurainen = miljardi.
Fatima on suomalaisten vihollinen.
Islamin mädätys kääntyy kaikkia muslimeja vastaan. Sitähän se oikea islam on: isis ja Afganistan.
"Näitä tilanteita on ollut liian usein. Ja valitettavasti epäasiallista käytöstä ei tapahdu vain ulkomaalaistaustaisten kuljettajien kanssa – myös suomalaiset kuskit ovat käyttäytyneet sopimattomasti, joskus jopa humalassa, Diarra sanoo."
Paskapuhesuodattimen jälkeen ainoat ahdistelijat olleet oikeasti vain ne ulkomaalaistaustaiset kuskit.
Suomalaisia ei hetkauta pennin vertaa jos ulkolaisen näköinen nainen ei ole pukeutunut huntuihin sun muihin "muslimiasusteisiin".
Fatima ei sanonut millaista se suomalaisten kuskien asiaton käytös on. Mutta hänen puheensa humalaisista suomalaiskuskeista kuulostaa oudolta. Jos kuski on taksin ratissa humalassa, niin joku "asiaton käytös" on siinä vaiheessa vähäisin harmi!
Humalainen kuski on Fatiman mielikuvitusta.
Eikö muslimiäijillä ole pääkopassa yhtään mitään? Naisen hiukset ja vartalo on Luojan luomaa eikä mikään synti. Islam on luonnonvastainen, väkivaltainen t ja totalitaristinen kuoleman kultti. Muslimiäijät ovat kuin vajakkeja, henkisesti täysin rääpäleitä, usein myös fyysisesti.
Iltalehden mukaan Fatima sanoi: "Koska isäni oli muslimi, jotkut olettavat automaattisesti, että minäkin olen." Eli ei taida olla muslimi?
Minkä maalainen Fatima Diarre on. Asuuko vakituisesti Suomessa.
Katoppas Wikistä sen kommentteja... turhake.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Fatim_Diarra
Syntyperäinen suomalainen.
ei tuollaista voi koskaan sanoa suomalaiseksi, lähempänä apinaa, anteeksi vaan kaikki apinat.
Hyvä et asiat nostetaan julkisuuteen myös Fatiman kaltaisten toimesta, Suomi on tasa-arvoinen ja vapaa maa.
mut mikäli pakottava kontrolli kriminalisoidaan kuten Fatima haluaa, poliisi menettää toimivaltansa, samoin koko eduskunta ja valtio. Alkaa sekasorron aika!
Niinkö meinaat, perustele.
Poliisihan käyttää pakkokeinoja, samoin edyskunta, verottaja ja Kela. Mikäli pakottaminen kriminalisoidaan, niin toimivalta lähtee näiltäkin, laki kun on sama kaikille.
Mikä helvetti siinä on, että monikin taksikuski alkaa jauhaa paskaa kyyditettävälleen? Pitäisivät päänsä kiinni, koska heiltänei ole kysytty mitään.
Sehän sai ilmasen sähköfillarin,polkis sillä eikä kitisisi turhaan.Säästyy nekin taksirahat valtion kassaan.
Tankojuoppous on rikos.
Työsuhdepyörä ei ole ilmainen.
Fatima Diarra on täydellisesti ja vastaansanomattoman perusteellisesti todistanut kykenevänsä puhumaan täyttä valhetta. Niin umpituubaa, ettei olisi suurikaan ero vaikka suustaan työntyisi paksua jöötiä aina sen avatessaan.
Niinkö sun isi sanoi?
On avautunu usein kun on paskaa pitkin eduskunnan vessa seiniä, oikeen kunnon "avautuminen"