Moni on kokeillut Venäjän kans. Ei ehkä olisi kannattanut.
Varovainen ei kadu.
Anonyymi-ap
1094
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miksi Neuvostoliittoon kuuluneet entiset Varsovan liiton maat menivät Neukkulan hajoamisen jälkeen yksi toisensa jälkeen kiireesti Natoon?
Jos Venäjä olisi ystävällinen naapuri, niin siihen ei olisi ollut mitään syytä.
Se mahtaakin Putinia ottaa pollaan!! Kuinka ukaltavatkaan nuo Euroooan maat käyttäytyä noin suurem ja mahtavan Putinin edessä??
Nyt sitten pitää näyttää mahtavuuttaan ja tuhota sukulaiskansan maita, kun muualle ei ole asiaa, kun kikki oatn turvassa NATOSSA!!
Valitettavasti Ukraina sai kärsiä tuosta rtilanteesta, mutta onneksi Eurooppa on auttavainen ja ei jätä Ukrainaa yksin!
Se mahtaakin Putinia ottaa kupoliin!!!!!!
Aivopesua!
Saksa sai Suomenkin hyökkäyssotimaan Neuvostoliittoa vastaan. Saksalaisilla on taito manibuloida, yhä.
Niin. Sodan aloitti kaksi fasistista viiksivallua yhteisellä sopimuksella.
Laajentuva yhteisö on historiallisesti aina tuhoutunut.😉
Onko aiheuttajina ollu muut maat, Saksa, Britit?
Joo. Ei ne osaa olla ihmisiksi ja kusettamatta, koskaan. Turha uskoa turha koettaa.
Ai mitä?
Suomi hyökkäyssoti Saksan rinnalka, kohteena Neuvostoliitto. Ei olis kannattanu lähteä natsien matkaan...
Ja taasko, samassa porukassa🙈
Venäjää vastaan pitää kokeilla aina. Muuten se ei opi olemaan kunnolla.
Kumpi parempi kahdesta pahasta, lopettaa sotiminen antamalla haluamansa alueet ja laittaa satoja miljardeja seuraavaan hyökkäykseen sekä Ukrainan jälleen rakentamiseen tai sotia nykyinen kaava loppuun täydellä orkesterilla yhteen ottoon ydinaseilla.