Jehovan todistajien määrä Suomessa

Mikään ihme ei ole, että Jehovan todistajien määrä on laskenut Suomessa. Tilastojen mukaan Jehovan todistajia oli vuonna 2022 16000 - 17000. Järjestöstä on lähtenyt 3000 - 4000. Paratiisia ei ole tullut. On vain loputonta odottamista.
9387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jehovan todistajien määrä oli jossain vaiheessa yli 20000. Pudotus on suuri.

Äänestä
  • Ja kirjautuneeksi lahkon kannattajaksi pääsee nykyään rastittamalla ruutuun:" olen käynyt kentällä".
    Noista 17.000:sta suuri osa on näitä.
    MITÄ PELLEILYÄ!

    Äänestä

Oman ilmoituksen lisäksi voi lähettää Peräilmavideon. Sen pitää olla 19,14 sek pitkä ja HD-tasoinen.

1Äänestä

Nyt ei pidä vääristää selviä lukuja! Jumalan Valtakunnan Julistajien määrä on kasvanut vuosi vuodelta! Jo 1900-luvulla kasvu oli niinkin nopeaa, ettei sitä voitu aina edes ehtiä laskea reaaliaikaisesti! On täysin selvää, että maailmanlaajuinen Julistustyö kasvaa maailmallisissa maissa eri tahtiin! Jos Suomessa on vanhenevan väestön takia tällä hetkellä hieman maltillisemman kasvun vaiheitakin verrattuna esim. 1970-1990 -lukuihin, maailmalla Valtakunnan Työ kasvaa vuodesta toiseen järkähtämättä! Jumalan Valtakunta kasvaa koko asutussa maailmassa ja se hyödyttää jokaista Valtakunnan Julistajaa kaikkialla!

Äänestä
  • Suomen kansalaisten määrä ei ole vähentynyt vuoden 1944 jälkeen, vaan noussut tasaisesti.
    Nyt väkiluku on noin 5.600.000.
    Ulkomailta muutto on ollut runsasta.
    Mutta täytyyhän mainosvaltuutetun valehdella. Se on sitä teokraattista sodankäyntiä.
    Ikävä kyllä, se ei toimi enää muille kuin lahkon omille kannattajille.

    Äänestä

Lahkon synkistä syövereistä ulos valoon vapauteen ja iloon.

Ota valokopioita vanhoista vartiotorneista, maailmanlopun ennustevuosien kohdalta, sellaisista vanhoista opeista, jotka eivät ole enää voimassa tai joiden jopa kielletään koskaan ollenkaan, kuten rokotuskielto.

Toimitat jt:n postiluukkuun, yhden kerrallaan silloin tällöin.

Tuolloin jt:n ei tarvitse ajatella että mitä tässä nyt luopiolle sanoisi, vaan joutuu silmätysten lahkonsa sanoman ja totuuden kanssa.

Äänestä

Miljoonia kuollut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Laatu ratkaisee, ei määrä!

Äänestä
  • Erittäin huono laatuJT:lla.
    Suunsoittajia ja pascon jauhajia kaikki tyyni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikään ihme ei ole, että Jehovan todistajien määrä on laskenut Suomessa. Tilastojen mukaan Jehovan todistajia oli vuonna 2022 16000 - 17000. Järjestöstä on lähtenyt 3000 - 4000. Paratiisia ei ole tullut. On vain loputonta odottamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu