Venäjällä ydinvoimalla lentävä ydinohjus

Anonyymi-ap

Maa joka ei kykene voittamaan edes Ukrainaa lähes 4 vuodessa on naurujen ja pilkan arvoinen.

Tuokin ohjus jos lentää niin enintään omiin joukkoihin

13

80

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI
    • Anonyymi
      UUSI

      Ohjuksen voimanlähteenä on propelli, jota sormella pyörittämällä saa kuminauhan kireämmälle. Kunhan muistaa pyärittää oikeaan suuntaan eikä liian kireälle.

      • Anonyymi
        UUSI

        no niin varmaan, pelottaako, vai mistä moiset kommentit?


    • Anonyymi
      UUSI

      nyt on varmaan viherpiiperövajakit tyytyväisiä, kun tuli noin vähäpäästöinen pommi.

    • Anonyymi
      UUSI

      Venäjä ei koskaan ole kyennyt tekemään kuin sekundaa, on sitten kyseessä lentokoneet, autot jne.

      • Anonyymi
        UUSI

        Lada Samara oli hyvä ja halpa auto.


    • Anonyymi
      UUSI

      Jäämme mielenkiinnolla seuraamaan, millaisia kriisipalavereja tämän uuden venäläisohjuksen myötä pidetään niin Suomen ylimmän johdon keskuudessa kuin Brysselissäkin… Sekä luonnollisesti myös Yhdysvalloissa.
      Noh, todennäköisesti näiden palavereiden sisällöstä ei kovin paljon julkisuuteen hiiskuta, sillä onhan kyseessä Suomen ja EU:n kannalta sen verran nolo ja kiusallinen asia. Tämähän jälleen korostaa sitä synkkää tosiasiaa, että niin Helsingin kuin Brysselinkin päättäjät ovat viime vuosina pelanneet korttinsa aivan väärin.
      Mutta jotain pystytään varmasti päättelemään sen pohjalta, kuinka innokkaasti 🤡Orpo, 🙊Häkkänen ja kumppanit rupeavat paasaamaan erilaisten valmiusharjoitusten lisäämisen tarpeellisuudesta ja ulkomaisten Nato-joukkojen tuntuvasta lisäämisestä Suomessa. Ja miten rajuja leikkauksia tullaan terveydenhuollossa ja vanhustenhoidossa toteuttamaan – ja kuinka paljon tämä kokoomushallitus päättää ottaa lisää uutta velkaa kiireellisten asehankintojen rahoittamiseksi…

      • Anonyymi
        UUSI

        Tuo on totta joka sana.


    • Anonyymi
      UUSI

      olisihan ne voittanut mutta kenraalit ei ole saanut lupaa ydiniskuihin

      • Anonyymi
        UUSI

        usalla oli vaihtoehto ydiniskuille japania vastaan

        mutta pelkäsivät tapattaa hirveän määrän lisää sotilaitaan maihin nousu ym
        vaihtoehdoilla.. iwo jima muistissa missä satoja tuhansia amerikkalaisia verilöylyssä kuoli..

        sitten ydin pommeilla

        1 ei japani antautunut mutta 2 jo..


      • Anonyymi
        UUSI

        Toivottavasti Stubb ei aiheuta ydinsotaa Euroopan laidalle, laskeumaa saattaa tulla Helsinkiin saakka.


    • Anonyymi
      UUSI

      Eiköhän tuo ole sitä samaa sekundaa, mitä Venäjän entisetkin "huippuohjukset". Joko ne suhataa lavetilla tai sitten lähtevät äkäisesti lentoon ja tekevät 360 asteen käännöksen ja palaavat kiltisti kotipesään takaisin.

      • Anonyymi
        UUSI

        360 astetta tarkoittaisi että tekisivät täyden ympyrän ja jatkaisivat suunniteltua reittiään eteenpäin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      45
      2785
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      11
      1995
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      21
      1684
    4. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      29
      1279
    5. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      365
      1248
    6. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      65
      1212
    7. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      49
      978
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      939
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      46
      858
    10. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      45
      820
    Aihe