Puuttin on kuollut

Tätä uutista varmaan moni odottaa niin, Venäjällä, Suomessa kuin kaikkialla muuallakin maailmassa.
Aivokuolluthan tuo reppana on ollut jo kauan.
8172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Lyhtypylväs odottaa PutinsKYYtä.

Äänestä

Ei ole Putinista apua tässäkään tapauksessa. Yhtä vaille satanelkytviismiljoonaa on edelleen jäljellä.

Äänestä

PutlerKYY KAPUT!

Äänestä

Kyllä se sieltä vielä tulee, kaipaamaan ei moni jää, paitsi peckman.

Äänestä

Aivan. Suomen nykyinen ulko- ja turvallisuuspolitiikkahan on täysin kytketty suurvaltajohtajien henkilöön kiinni.

Äänestä
  • Niin, yhteistyötä.
    Mitä sitten?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Niin, yhteistyötä.
    Mitä sitten?

    Sitä vaan, että sitten lankeaa sen Suomen ulko- ja turvallisuuspolitiikan lasku Suomen kansan maksettavaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Sitä vaan, että sitten lankeaa sen Suomen ulko- ja turvallisuuspolitiikan lasku Suomen kansan maksettavaksi.

    Mikä lasku, nyt ei oikein aukene.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tätä uutista varmaan moni odottaa niin, Venäjällä, Suomessa kuin kaikkialla muuallakin maailmassa.
Aivokuolluthan tuo reppana on ollut jo kauan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu