Venäjällä alkaa olla jo kramppeja. Nyt on aika lisätä painetta. Meillä ei ole varaa olla lisäämättä Ukrainan tukemista. Vaikka russotrollit yrittävät joka kantilta, ettemme auttaisi. Se kertoo Venäjän syvästä ahdingosta kolmen päivän erikoisoperaatiossaan.
Venäjän rikollinen hallinto on vaihdettava. Venäjän kansa ja ihmiskunta ansaitsee parempaa. Russotrollit päätyvät siinä samalla historian roskakoriin.
Ukrainan apua lisättävä
34
211
Vastaukset
- Anonyymi
Ei Ukrainan apu tule loppumaan vaikka trollit kuinka inisee.
- Anonyymi
Joko laitoit kaikki rahasi Ukrainaan, otit lainan ja laitoit nekin Ukrainaan, vai oletko trolli?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joko laitoit kaikki rahasi Ukrainaan, otit lainan ja laitoit nekin Ukrainaan, vai oletko trolli?
Siinäpä putlerin perseennuolijalle miettimistä.
😁
- Anonyymi
Mene lahtari ukrainasn eturintamalle taistelemaan ,äläkä uho täällä😂
- Anonyymi
Russo voisi lähteä sinne Putlerin rintamalle.
- Anonyymi
Hyvä idea, rahat otetaan sinun eläkkeestäsi ja kelakorvauksistasi.
- Anonyymi
Ukrainalla ei ole sotilaita tarpeeksi.
Miehet osaavat nykyään välttää pakkovärvääjien pakuja ja eri sovelluksissa varoitetaan jos alueella liikkuu pakettiautoja. - Anonyymi
Ukrainaa on tuettava niin kauan kuin siellä tapettavaa riittää, se on selvä.
- Anonyymi
Jospa nyt vaan lähtisit sinne Ukrainaan taistelemaan niin sepä olisikin jo jotain avustamista.
- Anonyymi
Ukrainaa on tuettava niin kauan , kunnes järki ja ihmisyys pääsee voitolle ja kaikki voivat jatkaa elämäänsä rauhassa ja yhteistyössä kotimaissaan.
- Anonyymi
Aloittaja voisi mennä itse sinne viivalle, se olisi halvinta apua.
- Anonyymi
Russoja kivistää kovin, kun jatkamme päättäväisen yhtenäisinä Ukrainan tukemista, vaikka he kuinka uikuttavat 🙂. Slava Ukraine!
- Anonyymi
Niin. Venäjällä käynnissä lähinnä poliisioperaatio Ukrainassa. Sota on vain ja ainoastaan Ukrainassa. Maassa ei ole tehty kuin hyvin rajoitettu liikekannollepano. Järeät aseet odottavat käyttöä. Aika näyttää tuhotaanko Kiova esim räjäyttämällä iso pato Kiovassa,
sammuttamalla Ukrainan ydinvoimalat jolloin maa jää ilman sähköä. Keinoja on ilman ydinasetakin mutta mitään järeitä toimia ei ole käytetty, vielä.- Anonyymi
Samalla lailla se sammuu Moskovakin ja Pietari, Ukrainalla on jo siihen kaikki valmius, jatko riippuu Putlerista että onko niin koviin toimiin aihetta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samalla lailla se sammuu Moskovakin ja Pietari, Ukrainalla on jo siihen kaikki valmius, jatko riippuu Putlerista että onko niin koviin toimiin aihetta.
Aikamoisen vitsin yritit laukaista mutta suutariksi jäi. Suunsoittoa, tyhjän jauhamista ja päiväunia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aikamoisen vitsin yritit laukaista mutta suutariksi jäi. Suunsoittoa, tyhjän jauhamista ja päiväunia.
Ei kyllä se on ihan kylmää faktaa, sekä Moskovassa että Pietarissa on aatamin aikuinen infra joka ei edes suurta tökkäystä tarvitse kun katastrofi on edessä.
Sekä Pietarissa että Moskovassa risteilee maanpäällisiä täysin suojattomia noin metrin halkaisijaltaan olevia kaassuputkia joihin iskeminen helppoa, siinä jää monelta russalta puurot keittämättä ja tarjolla vain kylmää suihkua jos vettä yleensä tulee ollenkaan.
- Anonyymi
Suomella ei ole enää yhtään varaa työntää velkarahojaan Ukrainan korruptioon.
Ukraina häviää sotansa jos Nato ei lähetä joukkojaan Ukrainaa pelastamaan. Ja se tietää maailmansotaa sitten.- Anonyymi
Kyllä suomalaisilla on säästössä rahaa enemmän kuin koskaan historian aikana, kyllä siitä jokunen ropo liikenee Ukrainaan hyvään tarkoitukseen.
- Anonyymi
Ainakin Nato joutuisi perääntymään ja anomaan armoa Putinilta.
- Anonyymi
"Meillä ei ole varaa olla lisäämättä Ukrainan tukemista."
Meillä ei ole enää varaa avustaa Ukrainan korruptoituneita politrukkeja ja pitää olla melkoinen kahjo jos luulee, että Ukraina voittaa menetetyt alueensa takaisin.
Hölmölämme on täysin lamassa.- Anonyymi
Ukraina tulee satavarmasti saamaan alueensa takaisin, nykyvenäjä lakkaa pian olemasta.
- Anonyymi
⚡️ ”Mitään tällaista ei ole maailmassa.” Venäjä on testannut Poseidon-ydinsukellusvenettä – sen teho ylittää mannertenvälisen Sarmat-ohjuksen tehon – Putin.
”Venäjä on ensimmäistä kertaa onnistunut laukaisemaan ydinvoimalan – tämä on valtava menestys”, Venäjän federaation presidentti totesi.
Tällä hetkellä ei ole keinoja siepata sitä – Poseidonin nopeus ja syvyys ylittävät minkään muun aluksen ominaisuudet.
Mikä on Poseidon? Se on miehittämätön torpedotyyppinen vedenalainen alus, jossa on ydinase. Jokaisen tällaisen torpedon teho on 100 megatonia, ja nestemäinen metalliydinreaktori lisää huomattavasti tuhoaluetta.
Torpedot voivat liikkua noin 1 km:n syvyydessä yli 130 km/h nopeudella – tämä on nopeampaa kuin mikään muu tunnettu tämän tyyppinen ammus.
Tämä tarkoittaa, että mikään olemassa oleva asejärjestelmä ei voi siepata Poseidonia.
Jos torpedo räjähtää lähellä aiottua kohdetta, sillä on suurempia seurauksia kuin tsunamilla. Tuho on kuitenkin pienempi kuin ydinaseilla. - Anonyymi
Nyt voisi myöntää rajattoman Suomen valtion luottokortin Trumpin ja Zelenskyin yhteiskäyttöön.
- Anonyymi
Nykyisin tuo luottokortti on Ukrainalle annettu ja siltä tämä hulluus selvästi näyttää.
- Anonyymi
Olen aloittajan kanssa samaa mieltä, rahaa tulisi nyt jostain saada enemmän.
Parastahan olisi jos sitä saataisiin vapaaehtoisesti, aloittajakin voisi laittaa 1000 euroa tukikassaan. Monet ovat samaa mieltä, joten ei kai hallituksella ole mitään ongelmia vaikka verottaa eläkkeitä 10 % enemmän. Sillä toimenpiteellä saataisiin jo Ukrainalle 4 miljardia lisää vuosittaista tukea. Uskon jokaisen eläkeläisen suostuvan tähän toimenpiteeseen, he kun ovat suomalaisista se varakkain kansanosa. - Anonyymi
Ei kai mikään laki estä kansalaisia vapaaehtoisesi keräämästä rahaa Ukrainalle?
Velaksi ei kannata tukea, jokin vapaaehtoisuus tai laki jossa otettaisiin niiltä joilla on vara antaa olisi nyt hyvästä? - Anonyymi
Ukrainan tuki jatkuuuu....
...niin kauan kuin on tarpeen.
Heeeheheeeee !!!!
- kannattiko hyökätä ?- Anonyymi
Se kai riippuu vain siitä huomaavatko kansalaiset nykyisen tilanteen missä eläkelläiset eivät halua puolustaa Ukrainaa, siitä huolimatta vaikka yritykset ja palkansaajat käyttävät omasta toiminnastaan 32% palkansaajan ansiotuloista eläkelläisten eläkkeisiin.
Olisiko nyt jo aika oikaista asia, ja sota olisi vain eläkelläisten?
Lahjoituksia otetaan vastaan ilman pakkoa, jos niitä ei ileme otetaan pakon kanssa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se kai riippuu vain siitä huomaavatko kansalaiset nykyisen tilanteen missä eläkelläiset eivät halua puolustaa Ukrainaa, siitä huolimatta vaikka yritykset ja palkansaajat käyttävät omasta toiminnastaan 32% palkansaajan ansiotuloista eläkelläisten eläkkeisiin.
Olisiko nyt jo aika oikaista asia, ja sota olisi vain eläkelläisten?
Lahjoituksia otetaan vastaan ilman pakkoa, jos niitä ei ileme otetaan pakon kanssa?Eläkelläiset rintamalle ja jos kaikki kuolisivat heti saataisiin verotukseen kevennys 40 miljardia vuodessa? Vai, saataisiinko?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se kai riippuu vain siitä huomaavatko kansalaiset nykyisen tilanteen missä eläkelläiset eivät halua puolustaa Ukrainaa, siitä huolimatta vaikka yritykset ja palkansaajat käyttävät omasta toiminnastaan 32% palkansaajan ansiotuloista eläkelläisten eläkkeisiin.
Olisiko nyt jo aika oikaista asia, ja sota olisi vain eläkelläisten?
Lahjoituksia otetaan vastaan ilman pakkoa, jos niitä ei ileme otetaan pakon kanssa?1940 -luvulla syntyneiden eläkkeet pitää puolittaa.
- Anonyymi
Mikä ongelma tuossa nyt on, lompakot vapaaehtoisesti esille ja aletaan latomaan rahaa pöydälle. Miksi tulisi tehdä helpoista asioista vaikeita?
- Anonyymi
Tuemme Ukrainaa 🙂.
- Anonyymi
Eurooppa on herännyt siihen, että örkit on pysäytettävä. Se tapahtuu Ukrainassa, sillä kukaan ei halua sotaa omalle tontilleen.
- Anonyymi
Miksi luovuttaisimme diktaattorille?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1866276Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa654753Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu924571Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa734323Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa852759En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.622225Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1321691odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391624- 541568
- 381385