Teboilin pakotteet on saanut jo useita Teboil huoltamoja lopettamaan.
Teboilin toimitusjohtaja venäläinen Bulat Subajev on ohjannut venäläisomisteisen Teboilin varoja Venäjän sotateollisuuden käyttöön.
Teboilin toimitusjohtaja venäläinen Bulat Subajev on ohjannut venäläisomisteisen Teboilin varoja Venäjän sotateollisuuden käyttöön.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sinne meni sitten bensikset syrjäkyliltä koska uusia ei tule tilalle.
Kysyntä luo tarjontaa.
Suomen kansa ei ole halukas rahoittamaan venäläisten omistamaa Teboilia ja siten rahoittamaan ukrainalaisten tappamista.
Ilmasto kittää ei muutaknu hevoskärryt tilalle.
Ei tarvita hevoskärryjä kun tankataan muualla kuin Teboililla.
Jos tankkaat Teboilin puolityhjästä polttoainetankista saatat hevoskärryjä tarvita jos moottori hajoaa epäpuhtauksiin Teboilin säiliöiden pohjalta.
Kysynnän mukaan syntyy uusia laillisia huoltamoita tilalle.
Teboil-kauppiailta tulvii kyselyitä SEO:lle.
Nyt tarvitaan lisää työntekijöitä muille asemille.
Loppuu samalla eurovirta Venäjän sotakassaan Teboililta.
Teboiliko se on rahoittanut Ukrainaa? Eiköhän sinne kuitenkin ole laitettu veronmaksajien rahoja, lupaa kysymättä.
Mikäs bensa asema lopetettaisi jotta saataisiin lopetettua ukrojen rahoitus.
Sodan rahoittajat toimivat täydellä teholla. Miljardit hujahtava t aseisiin, eikä meiltä kysellä mitään.