Jaana: "Olen vapaa, nyt juhlitaan!"
Onnea Jaana!
Jaana Kavonius freedom
32
116
Vastaukset
- AnonyymiUUSIKahjonius on todella vapaa aivotoiminnasta ja todellisuudesta. - AnonyymiUUSIniin sinäkin ja sinä vasta oletkin kahjo, jälkeenjäänytnäpärähuora. 
- AnonyymiUUSIMikä kiukuttaa? Ei hän ole tehnyt sinulle mitään. Kiukuttelu ilman mitään syytä on todella omituista käytöstä. 
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Mikä kiukuttaa? Ei hän ole tehnyt sinulle mitään. Kiukuttelu ilman mitään syytä on todella omituista käytöstä. Kuule laps kulta, ei niiden pahojen Kavoniuksen tekojen tarvi suoraan itseä koska, jotta voi jotakin sekopäätä tuomita. Hän on pyrkinyt tuhoamaan monen ihmisen elämän ilman mitään todisteita, jopa yhden lapsen. 
- AnonyymiUUSIOnko tuo nimen vääristäminen jotenkin hienoa? 
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Kuule laps kulta, ei niiden pahojen Kavoniuksen tekojen tarvi suoraan itseä koska, jotta voi jotakin sekopäätä tuomita. Hän on pyrkinyt tuhoamaan monen ihmisen elämän ilman mitään todisteita, jopa yhden lapsen. Ala sitten tuomitsemaan myös muiden virkamiesten tekemiä paljon suurempia rikoksia. Niistä olen itsekin saanut kärsiä. Ottaa pattiin teidänlaiset rikollisuuden ja korruption puolustelijat! 
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Ala sitten tuomitsemaan myös muiden virkamiesten tekemiä paljon suurempia rikoksia. Niistä olen itsekin saanut kärsiä. Ottaa pattiin teidänlaiset rikollisuuden ja korruption puolustelijat! Heti kun todisteita löytyy. Kumma kun Kavoniuksen puolustajat eivät pysty esittämään niitä todisteita rikoksista mistä Kavonius heitä syyttää. 
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Ala sitten tuomitsemaan myös muiden virkamiesten tekemiä paljon suurempia rikoksia. Niistä olen itsekin saanut kärsiä. Ottaa pattiin teidänlaiset rikollisuuden ja korruption puolustelijat! En ole puolustellut rikollisuutta enkä korruptiota millään tavalla. Te Kajoniuksen törkeitä rikoksia puolustelevat nimenomaan olette niitä rikollisuuden puolustelijoita. 
- AnonyymiUUSITiedät kai että vastaavan kunnianloukkaussyytteen voi Kavonius laatia sinua vastaan kuten kannatat nyt häntä vastaan? 
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Kuule laps kulta, ei niiden pahojen Kavoniuksen tekojen tarvi suoraan itseä koska, jotta voi jotakin sekopäätä tuomita. Hän on pyrkinyt tuhoamaan monen ihmisen elämän ilman mitään todisteita, jopa yhden lapsen. Tarkoitatko sitä lasta joka hakkasi hänen lastaan ja uhkasi tappaa? 
 Säälin tooooodella sellaisen ihanan uhkaajan elämän "tuhoamista".
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Heti kun todisteita löytyy. Kumma kun Kavoniuksen puolustajat eivät pysty esittämään niitä todisteita rikoksista mistä Kavonius heitä syyttää. on ne täälläkin olut palstalla monta kertaa- mutta ehkä poistettu nettiosoitteet niihin 
 
- AnonyymiUUSI????? 
- AnonyymiUUSIEi kato ketään voi pitää häkissä siksi, että kertoo faktoja ja omia mielipiteitä, ei vaikka kusettajat kuinka haluais. 
 Kahjo tai ei, mutta ei rikollinen.- AnonyymiUUSILaiton uhkailu ja vainoaminen ovat vakavia rikoksia. 
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Laiton uhkailu ja vainoaminen ovat vakavia rikoksia. Suomen viranomaiset ovat harjoittaneet perheisiin kohdistuvaa vainomista jo kauan aikaa. Olen saanut aikoinaan kokea sitä itsekin, lapsen osassa. Ja vastahan tuli julkisuuteen se Karfin perheeseen kohdistuva vainoaminen. 
 Joku sekopää todn. alkaa puolustella tuota vainoamista tämän kommentin alle.
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Suomen viranomaiset ovat harjoittaneet perheisiin kohdistuvaa vainomista jo kauan aikaa. Olen saanut aikoinaan kokea sitä itsekin, lapsen osassa. Ja vastahan tuli julkisuuteen se Karfin perheeseen kohdistuva vainoaminen. 
 Joku sekopää todn. alkaa puolustella tuota vainoamista tämän kommentin alle.Karfin tapauksesta ei tiedetä kaikkea, sosiaaliviranomainen ei voi julkaista tietojaan medialle yksityisyyden takia. Heillä on sellaista tietoa mitä sulla ja mulla ei ole saatavilla. 
 Pakoilu viittaa siihen ettei ole puhtaita jauhoja pussissa.
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Suomen viranomaiset ovat harjoittaneet perheisiin kohdistuvaa vainomista jo kauan aikaa. Olen saanut aikoinaan kokea sitä itsekin, lapsen osassa. Ja vastahan tuli julkisuuteen se Karfin perheeseen kohdistuva vainoaminen. 
 Joku sekopää todn. alkaa puolustella tuota vainoamista tämän kommentin alle.Rikoksia ei voi puolustella sillä että muutkin ovat tehneet rikoksia. Tätä hörhöt eivät koskaan tajua. 
 Törkeä kunnianloukkaus, vainoaminen ja laiton uhkailu ovat aina rikoksia, täysin riippumatta siitä mitä muut ovat ehkä tehneet.
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Laiton uhkailu ja vainoaminen ovat vakavia rikoksia. Milloin sitten laitatte oikeuteen ne terroristit jotka uhkailee kauppiaita etteivät väkivallanuhalla saa myydä Israelilaisia hedelmiä? 
 Vai kannatatteko terrorismia kuten yleensä suomen rasistit tekee? Virkamafian tuella.
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Rikoksia ei voi puolustella sillä että muutkin ovat tehneet rikoksia. Tätä hörhöt eivät koskaan tajua. 
 Törkeä kunnianloukkaus, vainoaminen ja laiton uhkailu ovat aina rikoksia, täysin riippumatta siitä mitä muut ovat ehkä tehneet.Ette terroristien tukijat silti vainoa terroristeja jotta he tuhannet saataisiin samoin oikeuteen. 
 Ei kukaan usko terroristien tukijoita muut kuin toiset terroristien tukijat vaikka käyttäisitte kaiken sanavarastonne "viisauksiinne" puolustaa terroristeja.
 
- AnonyymiUUSIUpeeta, mahtavaa. 
- AnonyymiUUSIhttps://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/totuuspuolueen-jaana-kavonius-kiistaa-pakoilleensa-oikeutta-olen-pakoillut-vain-prosessia/9248938 
 Kavonius oli noin 2 viikkoa vangittuna- AnonyymiUUSIpääsi vapaaksi? 
 
- AnonyymiUUSIKavonius ei saa edes itse valita eikä vaihtaa oikeusavustajaa, vaan hänelle on määrätty joku tyyppi, johon Kavonius ei luota? 
 Istuntosalista Kavonius oli siirretty itekseen eri huoneeseen, jossa hän oli etäyhteydellä mukana istunnossa. Tuomari oli laittanut Kavoniuksen mutelle eli estänyt puhumasta vähän väliä?
 Johan on kummallinen keissi. Miksei YLE tai muu taho lähetä tätä livenä kuten Jaana on toivonut? Tuomaritko estää?- AnonyymiUUSITuomari vaatii selvitystä avustajan erottamisesta. 
 Senkun laaditte sille paperin. Byrokratian orjat ei osaa muuta kuin totella asioita, ei he ymmärrä eikä välitä ihmisistä.
 Jos avustaja myös haluaa erota niin tarinoitte sille tuomarille yhdessä pätevän paperin. Ei ne ymmärrä puhetta, ne vaatii byrokratiapapereita, rastiruutuun tietokonejumalalle.
 
- AnonyymiUUSITyperää päästää häntä vapaalle jalalle kesken oikeuskäsittelyn, kun on korkea riski että karkaa taas. - AnonyymiUUSIsinä olet typerä 
- AnonyymiUUSIToivttavasti pääsis johonkin turvalliseen maahan pakoon ja saisi kansalaisuuden ja turvapaikan 
- AnonyymiUUSIAnonyymi kirjoitti:Toivttavasti pääsis johonkin turvalliseen maahan pakoon ja saisi kansalaisuuden ja turvapaikan Sama kelpaisi varmaan monille muillekin suomessa vainotuille- miksi Suomi ei saa YK:n asemaa vaarallisena fasistivaltiona? 
 
- AnonyymiUUSIJotakin kertoo Kavoniuksen mielentilasta kun ensimmäinen oikeusavustaja irtisanoutui ja toinenkin haluaa erota. - AnonyymiUUSITodellisuudesta irti elävät kahjot, jotka kuvittelevat että mitkään lait eivät koske heitä, ovat mahdottomia puolustettavia. 
 
- AnonyymiUUSIOliko säkki päällä niinkuin Eok:n kokouksessa. 
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset8410181
- Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu1318142
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti906037
- Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueitanäin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään584170
- Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueitasillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi804040
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut484015
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät503699
- Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntäKriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi653123
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1133090
- Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliinja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali73077