Forxiga aiheuttaa anaalivuotoa

Anonyymi-ap

Sain diabeteksen hoitoon Forxigan 10mg tabletin. Yksi päivässä. Ja kun ongelmat alkoivat niin lääkärit ihmetteli mistä se voisi johtua. Suolta tähystetiin ja kaiken maailman kokeita otettiin. Ja kun puolitoista vuotta myöhemmin kerroin että mikään ei ole muuttunut niin sitä ihmeteltiin.

Lääkäreiden ohjeistus oli vatsapolille ja siellä ratkaisuna oli anaalitamppoonit. Kukaan ei viitsinyt kydä läpi syömiäni lääkkeitä.

Kun nyt siis kahden vuoden ongelman jälkeen lopetin Forxigan oton niin tilanne parani huomattavasti jo vuorokaudessa. Ja kolman vuoroauden jälkeen tilanne on jo lähes normaali.

Meinasin tehdä Fimealle ilmoituksen sivuvaikutuksesta mutta kurkatkaapa miten vaikea sen tekminen on. Lääkärit eivät raportoi ongelmista eteenpäin. Ne pitäisi itse ilmoittaa.

Jos siis syötte ko. lääkettä ja ongelmia on niin vaihdattakaa lääke toiseen.

2

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä syönyt jo vuosia eikä mitään ongelmia ja lääke toimii. Kokeile ruokavalioa.

      • Anonyymi

        En kokeile. Kun jätin pois niin nyt neljäntenä päivänä jo lähes normaali suolen toiminto. Eikä tarvitse pestä hanuria kerran tunnissa.

        Olen myös humannut että se jäykistää lihaksia. Joten nyt lihakset toimivat päivällä "niinkuin ennenkin". Eivät aivan, mutta paljon paremmin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      86
      6023
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      325
      5201
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2605
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1842
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      111
      1531
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      120
      1420
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe