V-5

...Vittu!!!

Täytyy myöntää, että mulla on ollu tosi huonoa tuuria vedonlyönnissä jonkin aikaa, mutta tänään tuli pohjat! Pelasin V-5:sta pitkästä aikaa kokeilu mielessä. Annoin koneen arpoa rivin netissä, hinta 16,20eur. Toiseen lähtöön kone arpoi 3 hevosta, joista yksi oli prosenteissa eniten pelattu, kaksi huonoimmasta päästä. Ajattelin, että en mä niihin kahteen paskakoniin luota ja päätin vaihtaa ne parempiin, muut lähdöt jätin ennalleen. Kuinkas sitten kävikään???
Eikö perkele toinen niistä vähän pelatuista "paskakaakista" voittanut sen lähdön ja muutkin lähdöt pitivät ja voittoosuus viidellä oikein oli reilut 5500euroa!!!

Ja mä jäin tyylikkäästi nuolemaan näppejäni...
Saa onnitella! ...ja ihastella loistavaa toimintaani.

1

803

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • betwin

      Auts! :(

      Noissa pikapeleissä on tuo vaara, kun alkaa sitten ennen pelin hyväksyntää miettimään ja vaihtelemaan riviä, voi käydäkin noin...

      Pikapelithän on painotettuja suosituimmuusarvontoja, joissa tosiaan voi tulla lapuille noita "huonoja konejakin".

      Raveista mitään tietämättä, pelailen itekin silloin tällöin pikapelejä ja kioskilla vippausta, jossa voi valita sen hetkiset 1., 2., 3., jne. hevoset lapulle.

      Mulla tais 4,8e lapussa olla tänään peräti 2 lähtöä oikein - ja ihan oma yritys oli... pikapelillä olis lykästänyt varmaan paremmin :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6948
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2056
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1698
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1400
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1248
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1118
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1006
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      253
      961
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      939
    Aihe