Olen syönyt otsikon lääkettä iltaisin ohjeistuksen mukaan tuon yhden 100mg tabletin nyt reilut 2kk aina iltaisin.
On auttanut kipuun, mutta nyt viimeaikoina on alkanut ilmenemään aamuisin todella huonoa olo fyysisesti kuin psyykkisestikin. Ruokahalua ei ole ja kaikki syöminen ällöttää. Lisäksi vapinaa ja lihas "jäykkyyttä". Yöllä saattaa palella. Sydän tykyttelee. Ja siis edelleen, olen noudattanut annostusta.
Olin pari päivää ilman lääkettä ja ahdistus ja levottomuus oli ihan karmeita. Selkäkipua ja lihassärkyjä ilmeni myöskin. Vieroitusoireita selkeästi.
Haluan nyt ajaa alas koko lääkkeen. Selkeästi pitäisi nyt tehdä hissukseen vähentäen. Eihän se onnistu tuolla hidasvaikutteisella koska sitä ei saa puolittaa. Mitä tapahtuu jos ottaa vaikka neljänneksen? Kun eikös se annos ole siinä tapauksessa 25mg? Selventäkääs tätä mulle.
Tiedän kyllä että tuo mun annos mitä olen syönyt ei ole mikään kova, mutta selkeästi riippuvuutta on syntynyt.
Mitenhän tässä pitäisi nyt toimia, ja mitä on odotettavissa?
Tramal retard 100mg lopettaminen
Anonyymi-ap
1
<50
Luetuimmat keskustelut
- 731157
- 711112
- 66916
- 95859
- 49747
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois245734- 25649
- 72649
- 54646
- 40590