Koko perhe on kuollut, joka odotti 1975 Harmagedonia.
Koko perhe kuollut
17
367
Vastaukset
- Anonyymi
Kerro lisää!
Olivatko lapset kentällä mukana? Millainen perhe? Perheenpään asema seurakunnassa.- Anonyymi
Olivat tavallisia rivijulistajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olivat tavallisia rivijulistajia.
Tarvitseeko sitä olla aina jokin asema seurakunnassa? Säälittäviä tapauksia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olivat tavallisia rivijulistajia.
Maalla vai kaupungissa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maalla vai kaupungissa?
Kaupungissa
Eräältä normaalin tyhmältä jt, joka odotti suurenmoista 1975 hämäystä, pääsi eilen Ohiossa, USA:ssa uudestaan kakka Raappahousuun kesken raamatuntutkiskelun. Hän järkyttyi, kun tajusi että Colgate-hammastahnan nimi ei tulekkaan kolkatan kummusta.
- Anonyymi
Uskonto tuottaa aina pettymyksen. Kun pitäisi panostaa tähän elämään niin eletään fantasia maailmassa ja uskotaan kaikkea höpöä. Lopulta kuollaan kuten kaikki muutkin.
- Anonyymi
Miksi panostaa mitään mihinkään, kun kuolee kuitenkin. Kaikki on turhuutta.
- Anonyymi
Siinä jäi koko sakille luu käteen. Ei käyneet asiat toteen vaikka todisteiden piti olla ylitsepursuavat.
- Anonyymi
Valehtelivat ”ylitsepursuavista” todisteista. Mitään sellaisia ei ollut.
- Anonyymi
Harmagedonia laittoi odottamaan esim. Herätkää nro 23 v. 1968. Kirjoittaen esittelevänsä ylitsepursuavat todisteet maailmanlopusta v:lle 1975.
Ja Valtakuntamme palvelus kesäkuu 1974 neuvoi myymään asuntonsa tai edes vähäisempää omaisuutta ja antamaan rahat vartiotorniuskonnolle, koska aikaa oli niin vähän.
Raamatulla on oma ennusmerkki Harmageddonista.
ilm. 16:3 Ja toinen enkeli vuodatti maljansa mereen, ja se tuli vereksi,
-Meren täytyy siis muuttua vereksi, ennenkuin
ilm. 16:16 Ja ne kokosivat heidät siihen paikkaan, jonka nimi hebreaksi on Harmagedon.
(edellä ilm. 16:14 Sillä ne ovat riivaajain henkiä, jotka tekevät ihmeitä; ne lähtevät koko maanpiirin kuningasten luo kokoamaan heidät sotaan ) - Anonyymi
Pelle!
- Anonyymi
Huomenta vaan vaan sullekin pelle.
- Anonyymi
"Pelle!"
Leuhkitko sinä sillä, että vartiotorniseura on perustanut sijoitusyhtiön miljardipohjalta Irlantiin, halvan yhtiöveron maahan ?
Jt:ltä ne miljardit ovat peräisin. Ei Jehoovalta, jos nyt sellaista joku väittäisi - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Pelle!"
Leuhkitko sinä sillä, että vartiotorniseura on perustanut sijoitusyhtiön miljardipohjalta Irlantiin, halvan yhtiöveron maahan ?
Jt:ltä ne miljardit ovat peräisin. Ei Jehoovalta, jos nyt sellaista joku väittäisiJäseniä painostetaan jatkuvasti antamaan enemmän (kokouksissa puhutaan joka kuukausi ”tarpeesta tukea maailmanlaajuista työtä”, näytetään videoita nälkäisistä lapsista Afrikassa, vaikka rahat menevätkin enimmäkseen Amerikkaan ja Australiaan).
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jäseniä painostetaan jatkuvasti antamaan enemmän (kokouksissa puhutaan joka kuukausi ”tarpeesta tukea maailmanlaajuista työtä”, näytetään videoita nälkäisistä lapsista Afrikassa, vaikka rahat menevätkin enimmäkseen Amerikkaan ja Australiaan).
Joten ketkähän ovat oikeasti pellejä?
- Anonyymi
Anonyymi 2025-11-12 23:48:48 " Pelle! "
-Tässä on tuo psykologian hupaisa havainto, jonka usein tapaa jt:lla.
Jos ihmiselle paljastaa, että tämä on tullut nenästävedetyksi, ei hän suutu nenästävetäjälle, vaan paljastajalle.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.845317Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.313533Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j522917Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin282107Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.611886Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2861666- 471596
- 941392
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441366Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.71185