Sanna Marin

Pysyppä vain nyt siellä ulkomailla ja älä tule tänne Suomeen. Tämä on liian pieni maa sinulle ja Suomen kansalle. PS. Muutkin demarit vois lähteä Syyriaan tai Somaliaan.
17187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Hän on Hesassa kirjoilla ja maksaa veronsa sinne. Haluatko edelleen vähentää Suomen verotuloja?

Äänestä
  • Juu ,en ole vailla hänen verojansa jos pääsen eroon hänestä.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Juu ,en ole vailla hänen verojansa jos pääsen eroon hänestä.

    Selvä. Siinä tapauksessa ehdotus on ihan looginen.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Juu ,en ole vailla hänen verojansa jos pääsen eroon hänestä.

    Käykö hän häiriköimässä yöllä kotirauhaasi ovikelloa pimputellen, vai miten hän oloasi vaikeuttaa?

    Äänestä

"Tämä on liian pieni maa sinulle ja Suomen kansalle. "

Tartteeks ny koko Suomen kansan muuttaa ulkomaille, kun tää maa on liian pieni Suomen kansalle? Vai voiks vaik sä jäädä tänne, kun muut menee veks?
Ooks aina ollu yhtä tyhmä?

Äänestä
  • Ei tainnut demareille aueta?

    Äänestä

Meidän Sanna on PARAS!!1

Äänestä

Minä minä minä muut eivät mitään heitetään bussin alle

Äänestä

Kylläpä Persujen toimistolla on taas ahdistunut mieliala ja jutut pelkkää paskaa ja vittuilua viisaimmille ja osaaville ihmisille.
EI se viha kaikille ja kaikkeen ole hyvästä ja sen varaan rakennettu kannatus kusee aika äkkiä kun päätökset mitä PS tekee ovat pelkästään vahingollisia kansalle ja Suomelle.

Äänestä
  • Onko tekstiviestin lähettely viisautta?

    Äänestä

voisko joku laskea noitten tulotietojen perusteella paljon sannalle olis jäänyt ilman nitä verokikkailua, eli paljo se hyöty tänä vuonna sitä..
sitä yrtys ym verotus kikkailua josta kansanedustajana ollessaan syytti muita ja sit tekee ite samaa.

Äänestä
  • Etkö itse osaa?

    Sanna Mirella (1985) 421 661 €

    Ansiotulo 414 111 €
    Pääomatulo 7 550 €
    Maksetut verot 193 448 €
    Veroprosentti 45,9 %
    Maakunta Uusimaa

    Äänestä

  • Demuille pitää vielä sekin laskea.😆

    Äänestä

Säälittävän luuserin kannattaisi hankkia elämäänsä muuta sisältöä, kuin tämä maaninen pakkomielle suoltaa tänne jatkuvasti avauksia Marinista joka päivä.

Äänestä

Aloittaja voisi hankkia oman elämän?

Äänestä
  • Noh sitähän minä teenkin mutta kun demut tukkeutuu elämääni väkisin. Työelämässä ja nyt kun jäin pois niin sittenkin möyhäävät mitä minulta on nyky hallitus vienyt. Olen aivan tyytyväinen ei demujen tarvii tulla selittämään.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Noh sitähän minä teenkin mutta kun demut tukkeutuu elämääni väkisin. Työelämässä ja nyt kun jäin pois niin sittenkin möyhäävät mitä minulta on nyky hallitus vienyt. Olen aivan tyytyväinen ei demujen tarvii tulla selittämään.

    😖😉

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pysyppä vain nyt siellä ulkomailla ja älä tule tänne Suomeen. Tämä on liian pieni maa sinulle ja Suomen kansalle. PS. Muutkin demarit vois lähteä Syyriaan tai Somaliaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu