Mietin, että jos siellä kärventyy koko ajan miljoonia onnettomia vääräuskoisia, niin luulisi tuon kokoluokan polttolaitoksen näkyvän jossain tieteellisessä mittauksessa? Mutta en tiedä, että mitään tällaista olisi tieteen piirissä havaittu.
Vai johtuuko tämä ilmaston lämpeneminen ehkä tästä helvetin tuomasta ylimääräisestä lämpökuormasta?
Vai johtuuko tämä ilmaston lämpeneminen ehkä tästä helvetin tuomasta ylimääräisestä lämpökuormasta?
Vastaukset 14
Vanhimmat
https://youtube.com/shorts/ATIj-vtw76g?si=Q83wyn9YHA_OAE0y
Tää on ainakin jonkinlainen helvetti kun katot tän
- niin helvettikö - ?
- se on siinä , kun käännyt hakkaamattoman halkopinon vierestä , toiselle käjelle ja kävelet siitä 16km , niin siellä se on , se helevetti .
Mitä sillä on väliä?
No on sillä, kun uskovaiset koko ajan pelottelevat helvetin tulella viattomia ihmisiä. Huijaavatko?
Kun sielu jälleen syntyy sodan, tautien, kuoleman, kärpästen ja pelon keskelle niin sielu kokee sen helvettinä.
Siis maan päällä on helvetti
Sen jälkeen muuttunut,ku gubbe tuli pudikselle!
Piru pitäis polttaa!!!!!!!
Helvetti luodaan saatanalle ja sitä seuranneille. Siellä voi olla paljon uskonnollisia ihmisiä.
Saatana on henkiolento, ei se tulesta mitään tiedä, kuten eivät ylösnousseet ihmisetkään. Pätsi ei välttämättä tarkoita tulta eikä niin pidä harhaoppisesti kuvitella.
No jo on asetelma päälaellaan. Toiset puhuvat Helvetin tulesta ja sitten kun sitä penää niin onkin harahaoppinen. LOL
Sinulta unohtuu kokonaan tuon tausta, se on ihan keskiajalla kuvitettukin kansalle näkyväksi, että pysyisivat herran (lue: papiston) nuhteessa.
>>Mietin, että jos siellä kärventyy koko ajan miljoonia onnettomia vääräuskoisia, niin luulisi tuon kokoluokan polttolaitoksen näkyvän jossain tieteellisessä mittauksessa? >>
Venäläiset porasi reiän.
https://godshotspot.wordpress.com/wp-content/uploads/2014/07/hell-1.jpg
Eipä taida kukaan tietää, vaikka siitä niin moni puhuu.
ArtoTTT
Jumalattomien elämän lopussahan se on niinkuin ennenkin.
Ei sellaista paikkaa ole olemassa. Jumalattomat kuolevat vähän sinne sun tänne.
Ellet sitten tarkoita krematorioita.