Tämä oli railakas ja hyvä palsta. Muutama kymmenen vakkaria osallistui tänne 24 h.
Oli riemua, oli nujakointiakin, sitten tuli pari sairasta häirikköä ja se "sisäpiiri" viisaasti poistui vasemmalle ja oikealle. Eipähän ollut sairaillakaan ketjua enää.
Jotain 15 vuotta sitten...
9
306
Vastaukset
- Anonyymi
Minäkin seikkailin täällä, aika ajoin. Osa tuonaikaisista on saattanut jo heittää veivinsä.
Tai menettänyt järkensä, eikä enää ymmärrä hyvän päälle.
Mahtollisuuksia on moninaisia, sano.- Anonyymi
Kiva kuulla.
Meni sekavaksi häiriköiden vuoksi, toinen palsta oli huuhaa.
Jotkut siirtyivät ikäryhmiin 50 +, 60+, 70+, sitä mukaa kun vuosia kertyi.
Itse, vaikka vastaan olin aluksi, siirryin facebookiin ja siksikin, että sieltä pystyy "etsimään" elämästä kadonneita henkilöitä, oli ne koulukavereita, mitä vaan. Jopa exiä :D
Ikäryhmiä vilkaisen 2 - 3 vuoden välein ja samoja kesto olijoita siellä on edelleen, mitä oli aikoinaan. Osa noussut "parhaaseen" A-ryhmään eli ovat jo 70+ ikäisiä :D
- Anonyymi
Moderaattorit pilaavat kaikki hyvät asiat. Hyviä keskusteluja, mielipiteitä, avointa kommenttien vaihtoa, jne. Ahdasmieliset kusipäämodet soheltavat mistään mitään ymmärtämättä.
Pitäisikö kerätä joku adressi, jolla saadaan kireäpipoiset modet kortistoon, etenkin Huuhaa palstalla, mutta muillakin? Poliittisesti suuntautuneita (viherkommunistit?), mitään oikeita mielipiteitä ei saa kirjoittaa.
Kortistoon ja 4 x kk hakemaan jotain duunia. Onpahan niilläkin sitten aikaa juoda Lidlin halpiskaljaa ja vempata. Säälittäviä ovat.
Kuvakaappaus tästä on tallessa, ja asia etenee.
Huh huh- Anonyymi
Huuhaata en ole tullut vilkaisseeksi aikoihin. Täytyypä kurkata onko siellä happea. :D
- Anonyymi00009
Eikös täällä ole nykyisin tekoäly joka tarkastaa viestejä? Ennen oli ilmeisesti ihminen.
Niinpä, kahvikeskustelut olivat ennen muinoin myös sellainen palsta jota tuli seurattua.
Niin ne ajat muuttuu!- Anonyymi00005
Seppo Myllis oli kova tyyppi. Muistan myös Hummeri-Tenhon. Mitä mahtaa kuulua kaljulle paakarille?
- Anonyymi00007
Juu Mylliksen muistan minäkin. Silloin tuli käytyä suht säännöllisesti kurkkimassa tekstejä. Ikäryhmissä myös oli ne vakkarit . Niissäkin jutut lensi. Ajat kai sit tosiaan muuttunu kun ei enää sykäytä .
- Anonyymi00008
Vaatisi parempaa ylläpitoa tämä sivusto. Oikea ihminen tekoälytarkistuksen tilalle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671613
- 104941
- 75753
- 51645
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17628ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m163501Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189437- 26429