"Eihän sanna ole mihinkään kadonnut, vaan on vahva vaalikampanjassa". Sehän nähtiin presidentinvaaleissa, kun kannatus oli 5 prosenttia. Sanna paasasi Jutan vaalitilaisuudessa ja kannatus laski edelleen. Lintmanin ei kannata houkutella sannaa, sillä lintman itse menettäisi paikkansa.
Lindman kehuu sannaa
Anonyymi-ap
2
<50
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Keksi L7ndtman ihan itse jotain uutta. Orpo on jo pitkään åuhunut, miten kansalaisiin saataisii usko tulevaisuudesta, että käyttäisivät rahojaan kulutukseen. Ei ole sinun ideasi. Mutta kun lukee sinun ajatuksiasi ei uskoa tulevaisuuteen ole.
- AnonyymiUUSI
Lindmanilla on tarpeeksi hommaa omaishoitajana. Marinin taas pitäisi hoitaa ne tissinsä edustuskuntoon ennen politiikkaan palaamista. Muuten Saarikko saattaa rynnätä estraadille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2951670- 811311
- 2281308
- 681265
- 3061005
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820