Talven ensimmäinen huonosti nukuttu yö takana matkailuautossa.
Puhallinputkistosta tulee selkeästi jotain katkua huoneilmaan. Onkohan hometta vai pakokaasua. Yöllä piti laittaa kattoluukua raolleen ja lämmitin kiinni kun alko ahdistaa.
Aamulla oli sitten +10c autossa ja perkele kun vitutti. Lisäksi tuo pohina on häiritsevää. Joutuu käyttää tulppia.
Onko teillä ollut vastaavaa?
Ajattelin lähteä liikkeelle sillä, että lähden vaihtamaan uudet putkistot ensialkuun. Näkyy olevan n.10e/m tuo alumiinipahviputki mitä näissä käytetään.
Diesel truma ilmalämmitys katkuaa.
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544572Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224499Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2951700- 891371
- 791324
- 2281308
- 3061015
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50830