Kensington avenuella kirja loppuunmyyty.
Marinin kirja USA.ssa bestseller
Anonyymi-ap
20308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
- Joo , kovasti kehuvat , - että On Hyvää WC-paperiksi -
Järkevä käyttää wc-paperina siihen tarkoitettua tuotetta välttyäkseen kovan paperin aiheuttamilta hiertymiltä ja haavautumilta. Jäteveden käsittelyn kannalta parhain wc- paperi on mahdollisimman ohutta. Painopaperi viemärissä aiheuttaa tukoksia. Ulkohuussissa voi pyyhkimiseen käyttää vaikka sanomalehteä.
Sattaa persu tulla kipiäksi jos sitä pyyhkii kirjan sivuilla.
Jenkeissä nähtävästi myy kaikki mikä tulee Mariinista ulos. Myös #aska.
Et sitten lukenut otsikkoa pidemmälle🤣🤣
Muuttaisikohan Sanna joskus takaisin Tampereelle?
Ei narsistia tänne kaivata takaisin.
Maitojunalla kotiin.
Limusiinilla
Jos tamperelaiset antaisivat Sannalle ilmaisen palatsin veden äärestä asumista ja biletystä varten, ilmaisen aamupalan, ilmaisen limusiinipalvelun 24/7 sekä muut ilmaiset luontaisedut ja tarvittaessa yksityisen jetin ilmaispalvelut maapallon alueella, Sanna saattaisi helpommin muuttoa Tampereelle.
Mitään omaa palatsia tai suihkujettiä hän ei tamperelaisilta halua, ilmainen etuus riittää, sillä Sanna työväenliikkeen johtohahmona ei halua kerätä itselleen maallista mammonaa vaan pelkkä rahallinen etuus on riittävä korvaus muutosta.
Sannan asuminen Tampereella lisäisi myös woke-turismia alueella ja siten toisi rahaa alueelle ja näin voitaisiin kustantaa Sannan elämä ja asuminen.
Ei tamperelaisten tarvitse Sannalle mitään kustantaa kun Sanna pärjää omillaan hyvin.
Kysehän onkin Sannan houkuttelemisesta muuttamaan Tampereelle, ei hänen pärjäämisestään.
Sanna on pärjännyt hyvin tähänkin asti toisten rahoilla, joten ei hänen ole mitään pakkoa muuttaa Tampereelle.
Ei Sannaa tarvitse houkutella. Hän päättää itse asioistaan ja pärjää omilla tekemisillään.
Ruotsalainen feministi arvioi Sannan kirjaa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/395d304b-cda7-4967-8719-25e7d94c871e
Silti kirja on noussut bestsellerlistalle Yhdysvalloissa, jonka markkinoille se alun perin kirjoitettiin.
Ruotsalainen toimittaja vaikuttaa olevan teennäinen kritiikissään.
Ruotsalainen uskalsi kertoa totuuden kirjasta. Suomessa ollaan pelkureita.
Hömppää mielellään data keskus versiona, ettei tuu roskaa luontoon.
Luin Marinin kirjan. Hämmästyin miten taitavasti hän yhdistää itsekehun, minäkeskeisyyden ja muihin kohdistuvan syyttelynsä latteaan kerrontaan. Kirjan ostaja tukee rahoillaan narsismin hyväksyntää.
Taitaa olla kirja jo menneen talven lumia.
Joko olet lukenut Purran miehen kirjoittaman kirjan Purran kirjoituksista? Sen nimessä syytetään mediaa Riikan tekemisistä.