https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d4b4cc79-09a4-4ce2-8c80-c167ba8b88b5
Sitä rupesin miettimään.
Mitä Lasse Lehtosen 15000-17000 maksava Rolex viestii?
57
279
Vastaukset
- Anonyymi
Kelan pääjohtajan Lasse Lehtosen tili on kadonnut viestipalvelu X:stä.
Viime aikoina myrskyn silmässä ollut Lehtonen kertoi perjantaina, että aikoo pitää sometauon. Lehtosen mukaan taukoa suosittelivat hänen vaimonsa ja äitinsä.
– Olen seuraavat pari viikkoa melko lailla matkoilla, joten todennäköisesti deaktivoin X:n tuoksi ajaksi (17.11.–31.11.), ettei tule kiusausta liikaa viestitellä ja pääsee itsekin vähän rauhoittumaan tämän parin viikon mediaryöpytyksen jälkeen, Lehtonen kirjoitti X:ssä. - Anonyymi
Lassen kello kertoo siitä, että hän tienasi erittäin hyvin 1990-luvulla, jolloin kelloa myytiin, eikä se ole ihme, sillä Lasse oli kurssinsa primus lääkiksessä.
- Anonyymi
Ton hintanen kello duunarilla kielii siitä, että duunari haluaa leikkiä kroisosta. Haluaa, että isot herrat arvostaa häntä koska hän osaltaa ylläpitää elitismiä ja saa alemman tason duunarit näyttämään todella köyhiltä orjilta joita voi komentaa todella rajuin ottein.
- Anonyymi
Kello kertoo kantajansa olevan.Pöyhkeilevä,alaisiaan väheksyvä,halveksiva, idiootti.Ei sovellu johtamaan veronmaksajien kustantamaan Kelaan.Näistä syistä häntä tuskin otettaisiin liike elämässä toimiviin yrityksiin.Saman tasoisia olivat molemmat ehdokkaat Kelan pääjohtajaksi.Eivät kumpikaan soveltuvia.Valittiin kahdesta idiootista nykyinen.
- Anonyymi
Lassen kello viestii, että hyvinvointialueilla ja Kelassa maksetaan kunnon palkkoja.
Miksi se vasemmisto väittää, että hyvinvointialueilla olis rahat vähissä? RAHAA ON! - Anonyymi
Elokuussa pyysin Kelan viestintää valmistelrmaan [sic] suunnitelman tämän vaikean aiheen viestimiseen, mutta se jäi silloin tekemättä. Nuo ”sammakot” olisivat olleet hyvällä viestintämateriaalilla vältettävissä.”
Harmi että viestintämateriaali ei ollut hyvää- Anonyymi
Eli oma esikunta petti, kuten Hitlerin.
- Anonyymi
Etätyöläinen saanee tyytyä Temu Rolexiin
- Anonyymi
.
- Anonyymi
Rantarolexit on myös halvempia
- Anonyymi
Jos tienaa 50 000 € kuussa niin voi ostaa kalliita tavaroita, arjen luksusta.
- Anonyymi
Lehtonen ja Kelan porukka
kaksi 💩aa- Anonyymi
sinäkö sait liian vähän kela-avustusta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sinäkö sait liian vähän kela-avustusta?
Katso ensin peiliin.
- Anonyymi
Suomen varallisuus valuu
korruptiona harvojen taskuun.
Alasajo, venäjän mallilla.- Anonyymi
Korruptio on rikos. Rikosilmoitus kannattaa tehdä poliisille, ei suomi palstalle, koska muuten kyseessä on ilmeisemmin tyhmän höpinät?!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korruptio on rikos. Rikosilmoitus kannattaa tehdä poliisille, ei suomi palstalle, koska muuten kyseessä on ilmeisemmin tyhmän höpinät?!
Poliisin voimavarat on suunnattu juoksukaljojen tutkimiseen!
- Anonyymi
Veikkaan, että Lassen auto maksaa yli 200 000 € ja sekin on sitä arjen luksusta hänelle, kiva herätä uuteen työpäivään ja heittää Armanin "haalarit" ylle suojaamaan lialta ja roiskeilta.
- Anonyymi
Sitä se viestii, että sillä ei ole puhelimessa kelloa. Itse näen ajan puhelimesta.
- Anonyymi
Kohua kommentoidessaan Lehtosen takatukka oli pystyssä, kuin tyynyn jäljiltä. Eikö ne Kelassa osaa edes katsoa että TJ näyttää huolitellulta mediassa
- Anonyymi
Sitä että on riittävån hölmö maksaakseen yli kymppitonnin ekstraa pelkästä brändistä?
- Anonyymi
>>Sitä rupesin miettimään
Kello kertoo siitä, että Herrat NAURAA, kansa maksaa !
Ei se sen kummempaa:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19160498/rikkaiden-tulotietojen-salailu-on-viety-aarimmilleen--emme-voi-enaa-puhua-quotavoimmuudestaquot-(haans) - Anonyymi
Eikö näillä kyseenalaisilla johtajilla ole mitään tulosvastuuta?
Miten joku Satonen pääsi nauttimaan palkkaa silkasta petoksesta äänestäjiä kohtaan?
Luvattiin 100 tuhatta työpaikkaa, mutta tehtiin massatyöttömyys!!
Miten siitä voi palkkaa saada? Ja jos näitä Kokoomuksen tunareita meidän asioita hoitamaan vielä palkataan, olisiko parempi paikka vaikka vankila? - Anonyymi
Vissiin sitä, että se tykkää kelloista
- Anonyymi
SOPII PORVARI-RIISTÄJÄ KOKKAREEN KELLOKSI SITEN ETTÄ PITÄÄ POSEERATA ETTÄ ROLEXI NÄKYY KÖYHÄLLE KANSALLE. NÄMÄ KOKKAREET OVAT EMPATIAKYVYTTÖMIÄ, AHNEITA, ETUILEVIA, KIUSAAVIA, KAIKIN PUOLIN IKÄVIÄ TYYPPEJÄ.
- Anonyymi
Kapitalisti sika!
- Anonyymi
"Miehisyyden" jatke. Se pitää jollain korjata.
- Anonyymi
Onko rolexi jo rikki?
- Anonyymi
Minä en käkikellomaan vuohentaluttajien, sulkahattujen toblerone-roskoppia laittaisi edes nilkkaani uimahallissa.
Oikea eteläpohjalainen könninkello se olla pitää.
- Anonyymi
Mitä kalliimpi auto tai kello niin sitä pienempi.
- Anonyymi
Lassen rannekello viestii siitä, että Lasse on aikaansa jäljessä, eihän monikaan nykyään enää omista rannekelloa.
- Anonyymi
Kohta Kelakin ryssitty hallituksen toimesta. Suomi nousuun 💪
- Anonyymi
No Orpohan paskoo kaiken mihin koskee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No Orpohan paskoo kaiken mihin koskee.
Siis...sillä on sormi valmiina luukulla , jotta tuo toimii.....
- Anonyymi
Jaa että mistäkö se viestii? No täydellisestä typeryydestä se viestii. Normaalilla järjellä ja normaalilla itsetunnolla varustettu ihminen ei tarvitse mitään lerssinjatkeita elämäänsä pönkittämään
- Anonyymi
No kun katsoo Lassen vaappuvaa kävelytyyliä ja päärynävartaloa, niin voi todeta että hän tarvitsee eräänlaisia mulkunjatkeita paikkaamaan huonoa miehistä itsetuntoaan. Autona varmasti kallis sakupremium, Audi tai BMW sopisi parhaiten.
- Anonyymi
Rolexinsa arvoa en tiedä, poikani valkokultainen Rolex maksoi 10'000€.
Eikä tuo 15 donaa mikään sika kallis ole, varsinkin kun sen arvo säilyy.
Päinvastoin kuin vaikkapa uusien autojen, joiden arvo tippuu tuon 10-15 donaa jo kun sen ajaa kaupasta ulos.- Anonyymi
Hyvä perintökalu.
- Anonyymi
Kello on hyvä sijoitus, voisi ostaa jonkin 20 000 euron arvoisen. Arvo pysyy, hyvä Lasse
kyykkyyn ylös kyykkyyn ylös- Anonyymi
Varsinkin taskuvarkaat suosii ton hintasia kelloja...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varsinkin taskuvarkaat suosii ton hintasia kelloja...
Ja nyt ne tietää taas yhen jolta voi varastaa...
- Anonyymi
Oisko niin yksinkertainen asia kuin kellonajan. Äly älä jätä.
- Anonyymi
Joopa. Minäkään en kanna puhelinta taskussa vaan katson ajan Huuto.netistä ostetusta (8 €) PULSAR Quartzista...:)
- Anonyymi
Kun Lassea kuvataan, Lasse kysyy kuvaajalta "näkyyks kello ja onks tukka hyvin?"
- Anonyymi
Tukka ei ollut, vaan takaa tyynyn jäljiltä pystyssä. Piruuttaan eivät avustajat kertoneet
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tukka ei ollut, vaan takaa tyynyn jäljiltä pystyssä. Piruuttaan eivät avustajat kertoneet
Makoileeko työkseen, kun tukka on jatkuvasti pystyssä kuin rovastin k....
- Anonyymi
Tag Heuer on oma valinta, sporttisempi
- Anonyymi
Olisiko Lassen pystyssä ollut takatukka tyynyn sijaan ollut seurausta vaimon tukkapöllystä?
- Anonyymi
Kellokauppa ilmoittaa kalleimman Rolexin hinnaksi 80 000€. Tuostahan tulisi valtiolle jo 20 000€ alvia ja kellokaupalle myyntikatetta ja kellontekijälle vielä hyvät palkkarahat. Hyvä että joku kuluttaa ja pitää taloutta pystyssä.
- Anonyymi
Elitismiä
Rolex.⌚️🇨🇭👍 Lassella on ajantajua. 👍Arvostan! 👍Käypkö köyhällä katteeks? 🤢
- Anonyymi
Minulle se kertoo, että nyt kun ollaan pääjohtaja, niin Kelan pitäisi kustantaa uusi vähintään 100 000 euron arvoinen kello.
- Anonyymi
Niinhän ne elää kuin kuninkaat verovaroilla ja ilman mitään tulosvastuuta.
Työn tuottavuus nollatasoa.
- Anonyymi
Lasse Lehtosen maksamilla veroilla ruokitaan monta avutonta sosialistia.
Itse he eivät kykene itseään muonittamaan.
Niin surullista. - Anonyymi
Merkittävää on sillä, onko Rolex ostettu omalla rahalla vai onko se saatu esim. luontaisetuna tai lahjana esim. taistelevan työväenluokan edun ajamisesta tai rakennusyhtiön kaavoituksen, rakennusluvan ja urakan suosimisesta ohi muiden hakijoiden.
- AnonyymiUUSI
Kelloon tulee ilmeisesti vaimolta ja äidiltä ohjeita, miten pitää toimia?
Voi hellanlettas sentään että naisten pitää paapoa isoa miestä...ja että asia pitää viedä julkisesti kertoa. Apua. - AnonyymiUUSI
Onkos se pätevyyden ja asiantuntemuksen peruste tuo olemassa oleva ökykello ranteessa. Silläkö sitä viestitään omaa erinomaisuuttaan nykyään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1194039Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m723307Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"12929- 262744
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv842468Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html212446Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta402417Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään62367En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102311Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä272246