Polestar on erittäin pahoissa vaikeuksissa ja pian se heitetään ulos pörssistä 😱😱😱
https://www.hs.fi/talous/art-2000011631789.html
Onneksi vetyautot ja vetytankkausasemat ovat tulossa vihdoin myös Suomeen 😍😍😍
Polestar pahoissa vaikeuksissa
14
135
Vastaukset
- Anonyymi
Onko sulla noin paha olla taas tänäänkin?
- Anonyymi
Onneksi vetyautot tulevat 😃
- Anonyymi
Volle takaisin Ruotsiin.
Muutoin loppuu traktorilla ajo.
Kiinanpaskaa saa muista merkeistä.- Anonyymi
Näin on, en koske tikullakaan Kiinan kinnereihin. Sekin jo sapettaa kun suurin osa elektroniikasta tulee sieltä. Onneksi on Samsung ja Makita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin on, en koske tikullakaan Kiinan kinnereihin. Sekin jo sapettaa kun suurin osa elektroniikasta tulee sieltä. Onneksi on Samsung ja Makita.
Paitti että Makita valmistaa osan tuotteistaan kiinan tehtaallaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paitti että Makita valmistaa osan tuotteistaan kiinan tehtaallaan.
Ja Samsungin SSD levyjen ja suuri osa monien muidenkin merkkien piireistä tehdään kiinassa. Et voi välttyä kiinassa tehdyltä tekniikalta, puhumattakaan vaatteista ja vaikka C-vitamiinista. 95% maailman C-vitamiinista tehdään kiinassa ja suuren osa lääkkeistä peruskomponentit.
Tietysti liki kaikki akkukennot ja aurinkopaneelit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja Samsungin SSD levyjen ja suuri osa monien muidenkin merkkien piireistä tehdään kiinassa. Et voi välttyä kiinassa tehdyltä tekniikalta, puhumattakaan vaatteista ja vaikka C-vitamiinista. 95% maailman C-vitamiinista tehdään kiinassa ja suuren osa lääkkeistä peruskomponentit.
Tietysti liki kaikki akkukennot ja aurinkopaneelit.Eikä tuo muuta sitä asiaa, että Kiina on fasistinen paskavaltio, Venäjän suurin liittolainen ja sieltä tulevia tuotteita tulisi välttää. Kiina on Venäjääkin pahempi valtio. Lisäksi valtaosa vaatteista EI tule Kiinasta ja kukaan ei tarvitse noita typeriä C-vitamiinipillereitä. Suomessa ”tarvitaan” korkeintaan D-vitamiinilisää talvella ja sekään ei ole pakollinen. Kaikki muut ravintolisät ovat turhia.
Ja EU:nkin pitäisi pyrkiä siirtämään tuotantos pois Kiinasta takaisin Eurooppaan. Akut ja aurinkopaneelit voitaisiin aivan yhtä helposti tehdä Euroopassa.
- Anonyymi
Vetyauto alkaa enemmän ja enemmän tuntumaan paremmalta vaihtoehdolta 😊
- Anonyymi
No miksi sinulla ei ole vetyautoa jos se on mieleesi?
- Anonyymi
Lasten pitäisi jo pikkuhiljaa ymmärtää, että Kiina on teollisesti kovin kehittynyt maa ja siellä toimii ulkolaisia valmistajia joilla on ihan omat tuotantolaitokset ja koneen ja he tekevät tuotteensa omien standardiensa mukaan ja jos tuote on suunnattu länsimaihin, niin se tehdään sinne sopivaksi. Tietenkin Kiinassa on myös halpatuotantoa, mutta ei nämä läntiset automerkit sielläkään paskaa tee.
- Anonyymi
Ja aikuisten pitäisi ymmärtää, että kiinalaisia tuotteita pitäisi boikotoida ja tuotanto kannattaisi siirtää pois Kiinasta. Jos tuote on suunnattu länsimaihin niin se pitäisi valmistaa länsimaissa.
- Anonyymi
Kohta on polestar autot arvottomia kun ei saa varaosia. Konkurssi uhkaa kuten muitakin sähköautofirmoja sekä niiden ostaneita keijoja.
- Anonyymi
Sähköautot = Täyttä PASKAA !!!
- AnonyymiUUSI
Nokassa neljä nollaa ja yksi ratissa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"1119531Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1686062Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1595387Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El305358Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään484299Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m873531Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta783499En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102921Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1212902Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä492822