Vessanpönttö pitää jynssätä joka päivä, jos meinaa saada sen pysymään valkoisena. Viikossa mutkaan pinttyy tumma lika, jota saa ihan tosissaan harjata, että saa taas puhtaaksi, vaikka pönttö on melko uusi kotimainen.
Seinäjoen asunnossa tätä ongelmaa ei ole, vaan pönttö pysyy valkoisena, ellei nyt satu ihan sonta tarttumaan mutkan seinämään.
Lapuan vesi on kuraa
8
232
Vastaukset
- Anonyymi
Se on neva vettä entiseen lappaveteen verrattuna.
- Anonyymi
just varmaan toisin päin ,assjoella vesi ollut aina likaista ja pahan hajuista sekä makuista .Lapualla taas EP:n laadukkainta vettä.revi siitä rysä nyt sitten huumoria !
Kuulin jotta lapualaisten vesijohtovesi otetaan niistä paskotuista kaivoista ja joesta lisää jos joku pesee traktoria.
- Anonyymi
Riippu-tissi kirjoitti:
Kuulin jotta lapualaisten vesijohtovesi otetaan niistä paskotuista kaivoista ja joesta lisää jos joku pesee traktoria.
sä et mitään oo kuullu luulet vaan
- Anonyymi
Oisko pytty liian huonolla lasituksella varustettu ? Ikä ei vaikuta vaan hankinta hinta !
- Anonyymi
Rautakaupan kallein pönttö. Sehän tässä kyrsiikin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rautakaupan kallein pönttö. Sehän tässä kyrsiikin.
https://www.k-rauta.fi/tuote/wc-istuin-gustavsberg-8300hf-estetic-ebony-musta-scqr/7391530075631
- Anonyymi
Huuhtele pullovedellä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka343534- 113218
- 1422962
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032635Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742615- 441435
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61338Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3971148Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos501053Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6900