Vantaalle hankittiin lähes miljoonan euron vee lähde järje

Anonyymi-ap

Vantaalle hankittiin lähes miljoonan euron vekotin – Yksi lupaus ei silti pitänyt: ”Emme lähde järjettömyyksiin”
Vantaan liikuntajohtaja Veli-Matti Kallislahti kertoo, miksi Hakunilan ensilumiladut viivästyivät ja miksi hiihtobaanaa on tarjolla vain 300 metriä.

3

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vantaa tuhlaa veronmaksajien rahat ihan tuuleen ja tuhkaan

      Ratikka ja korppeja. vaan

    • Anonyymi

      Myös siitä saadaan suuria säästöjä kun hiihto keskitetään tietylle alueelle ei joka nimennotkoa tarvikkaan laduksi tehdäkkään. Menköön sinne keskittymiin hiihtämään. Nykyään esim. lenkkeillään läpi vuoden joten ajatus että, ainoa talvi aktiviteetti olisi vain hiihto ei ole enää ajantasalla.

      • Anonyymi

        Miksi on jäähalleja, uimahalleja, jalkapallohalleja, tekojäitä ulkona jäädyttettyjä luistelukenttiä ulkona jne?

        Eihän myöskään muut urheilulajit tarvitse mitään halleja tarvitse vaan ulkona on aina mahdollista harrastaa!

        Ennen vanhaan luisteltiin luonnonjäillä järvellä, joella, merellä. Ennen vanhaan uitiin siellä missä ulkona oli vettä. Jne Jne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      532
      8970
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      161
      6180
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      375
      5230
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4749
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4371
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4063
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1896
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      104
      1412
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      979
    Aihe