Siitä onkin aikaa kun viimeksi ottanut siipensä. Kuihtunut talous
Totta se on Venäjä on loppu
14
218
Vastaukset
- Anonyymi
Ei asiaa enää sotiin loppu tuli.
- Anonyymi
Putin kieltämättä nosti venäläisyyden jaloilleen, itseään myyvistä ryysyläisitä kaiken ostaviksi raharikkaiksi, mutta samalla myös itse tuhosi sen.
- Anonyymi
Onhan se aitolaisille valtava pettymys.
Venäjän hyökätessä Ukrainaan Patmoksessa pidettiin Putinin voittoa viimeisenä mahdollisuutena voittaa taistelu homojen oikeuksia vastaan. - Anonyymi
Eihän siitä ole kuin hetki, kun venäläiset parveile täällä miesten myyden viinapulloja ja naisten ainoataan. Sitten alkoi kausi jolloin ostivat kaiken mikä oli myytävänä ja enemmänkin mitä ei olisi pitänyt myydä. Ja nyt totaalinen epäonnistuminen maailmanvalloituksessa.
- Anonyymi
kuuluisia valehtelijan viimeisiä sanoja 🤣
- Anonyymi
Niin ja se Ano on siellä meitä suomalaisia nolaamassa 😞
- Anonyymi
No mutta onhan Anokin aika loppu.
- Anonyymi
Putin on tuhonnut venäjän.
- Anonyymi
Jos sota kestää riittävän kauan ja Ukraina onnistuu tuhoamaan Venäjän öljyteollisuuden, niin saattaa käydä siten että kun sota loppuu ja rajat avautuu, niin sieltä ei tule enää turisteja ökyautoilla hienoimpiin lomanviettopaikkohin, vaan viimeisiä vetelevillä autonrähjillä vodapullot kolisten turistit torille kauppaamaan matkamuistoja, joista osa kulkee naisten mukana aina.
Saattaa olla että mennään ajassa taaksepäin.- Anonyymi
Alatteko siis nuoleskelemaan ruotsalaisia ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alatteko siis nuoleskelemaan ruotsalaisia ?
Te hiviryssät sellaista harrastatte. Kuuluu kulttuuriinne homous.
- Anonyymi
Venäjästä tulee osa kiinaa. Venäläisistä tulee Kiinan köyhimpiä kiinalalaisia. Kiinan roskasakkia.
- Anonyymi
Turismi kiinaan olisi vähän erilaista, sillä tuskin kiinalaisia kiinnostaisi samalla tavalla vodkapullot ja tuskin myöskään naisten palvelut, joten reissut eivät olisi niin kannattavaa bisnestä kuin mitä Suomeen.
Tässä olen vuosia seurannut tilanteita Venäjällä. Kierre alaspäin on menossa mutta kukaan ei tiedä, mihin suuntaan.
Kun tässä olen tutustunut Ukrainan ja Venäjän historiaan, niin tuo suuruudenhulluus eli ”russki mir” on paljon nuorempi ja teennäisesti luotu.
Nyt Venäjällä menee huonosti, kansaa alistetaan ja rangaistaan yhä uusilla laeilla, ja tukahdutetaan kaikki valitus.
Saa nähdä kun talvi tulee, nousevatko vähemmistökansat siellä viimeinkin kapinaan?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset24517316Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17812323Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El556091Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään684930MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny194910Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.264032Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843615Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja133545Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1393076S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.3191737