Tämän Maailman Tuntematon Saatana-Hän sitä ei itse kestä, mutta näin on näppylät...
Jehova on-
11
369
Vastaukset
- Anonyymi
Hän kuitenkin kaikessa saatanuudessaan vaatii maan päällä eläviä ihmisiä olemaan hyviä toisilleen. Sekä hän lähettää messiaita ja inkarnaatiota kertomaan tahtonsa.
Alistukaa Lähettiläälle ja alistukaa Jumalalle sillä heidän antamansa ohjeet ihmisille ovat hyvät, vaikka he itse ovat pahoja.
Raamattu on sielun peili. Jotkut sen avulla toteaa olevansa hyviä ja jotkut toteaa olevansa pahoja hyväksikäyttäjiä. Jos lukee kuin piru Raamattua niin onkin itse asiassa Piru itse.
Sä voit olla Jumalan kriitikko, mutta jos itse saisit vallan niin kääntyisi tilanne todella pahaksi. Osottautuisi että olisit uusi Hitler.
Jumala on antanut paljon hyviä ja hyvyyteen johtavia neuvoja. Sitä hän vaatii meiltä. Ja alistuminen Jumalalle on parasta. - Anonyymi
Aloittajalla on gnostilaisia näkemyksiä?
Päinvastoin olette itse aapiskukon uhreja ja silti ette tiedä mistään mitään ,teidän ryhmäytymisenne silti jatkuu,säälin teitä.
Usko Aapishärkään on parempi. Niiku epytkiläisetkin pyrammideissaan Nilin rannoilla uskoivat. Lisäksi Aapishärkä laskee isommin Peräilmaa kuin joku sulkasatoinen aapiskukko.
- Anonyymi00005
Lääkkeet ajallaan nassuun!
Jehovan Todistajien(Saatanan Panettelijoiden) järjestö on syyllinen maailman ongelmiin!!!,maailman loppua ei tullut koska niin pahasti valehdeltiin,nykyään se on siis vielä pahempaa kohtelua!!!...
- Anonyymi00007
Lopun ajan tapahtumat ovat jo käynistyneet.... 5 v sisällä lahkolaisille ja Ateisteilla kyyti on kylmää!
- Anonyymi00006
Mene verikokeisiin!
- Anonyymi00009
Vi.....aako jos oletkin järjestysnumero 144001?
Jehovan todistajien uskonto eroaa kristinuskosta monin tavoin, kuten hylkäämällä kolminaisuusopin[1], pitämällä Jeesusta arkkienkeli Mikaelina,[22] sekä kieltämällä Raamatun ilmoittaman iankaikkisen kadotuksen olemassaolon, rajoittamalla taivaaseen pääsyn vain 144 000 voidellulle ihmiselle[23], sekä uskoessaan Jeesuksen palanneen maan päälle vuonna 1914 näkymättömästi. Vuosi on nykyinen käsitys; Jehovan todistajat opettivat aiemmin Jeesuksen palanneen vuonna 1874.[24] - Anonyymi00010
Ilmestyskirja
20:10 Ja perkele, heidän villitsijänsä, heitetään tuli- ja tulikivijärveen, jossa myös peto ja väärä profeetta ovat, ja heitä vaivataan yöt päivät, aina ja iankaikkisesti.
Ilmestyskirja
20:12 , ja kirjat avattiin; ja avattiin toinen kirja, joka on elämän kirja; ja kuolleet tuomittiin sen perusteella, mitä kirjoihin oli kirjoitettu, tekojensa mukaan.
20:15 Ja joka ei ollut elämän kirjaan kirjoitettu, se heitettiin tuliseen järveen.
Matt. 25:41 Sitten hän myös sanoo vasemmalla puolellaan oleville: 'Menkää pois minun tyköäni, te kirotut, siihen iankaikkiseen tuleen, joka on valmistettu perkeleelle ja hänen enkeleillensä.
2Tess. 1:9 Heitä kohtaa silloin rangaistukseksi iankaikkinen kadotus Herran kasvoista ja hänen voimansa kirkkaudesta
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061