SDP:n Patahulluja tuodaan uuteen hallitukseen

Dementikko-Demarit ovat kannatuslukujen valossa haluamassa sekopäisiä tuhlari-demarereita pääministeriksi ja hallitukseen.

Marinin luoma velkahelvetti on kadonnut muistista vain muutamassa vuodessa. Syyttävät sotkuistaan muita moskovan oppien mukaisesti.

Demari-kommunistit tietenkin tekevät kohta uuden velkarysäyksen muiden kuin omien kannattajiensa maksettavaksi.

Avatkaa kansalaiset silmänne.
15118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Demarit eivät ymmärrä taloudesta muuta kuin miten menoja tehdään.
Tulopuolesta ei ymmärrä yksikään demari yhtään mitään.

Äänestä
  • Valehtelee palstaporvari huutelussaan.

    Äänestä

Pitää se SDP:n kannattajan olla tosiaan "patahullu" kun Suomen tuhosta ei aikaa ole kuin muutama vuosi ja on näitä bile-rosvoja jo uudelleen valtaan haluamassa.

Ei vasemmstolla muutenkaan äly välähtele missään asiassa. Tämä on kuitenkin kaikein selvin todiste, ettei päässää vilku mikään.

Äänestä
  • Palstaporvari jatkaa aivopierentäänsä.

    Äänestä

YLE rummuttaa omalla lähes pohjois-korea kannatusluvullaan puolue-SDP:tä jokaisessa aseiaohjelmassaan monella kanavalla demareille rakennettua galluplukemaa vilkutellen.

YLE ja SDP ovat korruptioliitossa käyttäen koko Suomenkansan verovaroja hyväkseen.

Ei muutu mikään.

Äänestä
  • Persut uskovat gallupeihin vain jos Persut ovat nousussa.

    Äänestä

Ketjun aloittaja suoltaa tunkkaista porvaripropagandaansa.

Äänestä

Ketjun aloittaja on itse dementikko.

Äänestä

Tämä hölmö kansa ei avaa silmiään

Äänestä

Perussuomalaiset valitsivat varapuheenjohtajakseen Teemu Keskisarjan, joka dokumentissaan Kuolleet ihmiset (löytyy areenasta) itse kertoo muistiongelmistaan. Että silleen!

Äänestä

"Marinin luoma velkahelvetti "?
Suomella on 190 miljardia velkaa, Kokoomus on ottanut siitä 150 miljardia ja ottaa koko ajan lisää, demarit vähän yli 40 miljardia. Viimeinen joka on saanut velkaa vähenemään on Lipponen 30 vuotta sitten ja parin kepuvetoisen hallituksen aikana velka ei ole lisääntynyt.

Äänestä
  • Juuri näin.

    Äänestä

  • Sipilä sai talouden tasapainoon mutta kansa kiitti siitä ylleislakon uhalla. Sanna taas otti velkaa miljardi tolkulla jakoi kansalle vastikkeetonta helikopterirahaa ja sai kansalta kiitokset.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Sipilä sai talouden tasapainoon mutta kansa kiitti siitä ylleislakon uhalla. Sanna taas otti velkaa miljardi tolkulla jakoi kansalle vastikkeetonta helikopterirahaa ja sai kansalta kiitokset.

    Sipilä ajoi ja maksatti vain omia asioitaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Dementikko-Demarit ovat kannatuslukujen valossa haluamassa sekopäisiä tuhlari-demarereita pääministeriksi ja hallitukseen.

Marinin luoma velkahelvetti on kadonnut muistista vain muutamassa vuodessa. Syyttävät sotkuistaan muita moskovan oppien mukaisesti.

Demari-kommunistit tietenkin tekevät kohta uuden velkarysäyksen muiden kuin omien kannattajiensa maksettavaksi.

Avatkaa kansalaiset silmänne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu