Dementikko-Demarit ovat kannatuslukujen valossa haluamassa sekopäisiä tuhlari-demarereita pääministeriksi ja hallitukseen.
Marinin luoma velkahelvetti on kadonnut muistista vain muutamassa vuodessa. Syyttävät sotkuistaan muita moskovan oppien mukaisesti.
Demari-kommunistit tietenkin tekevät kohta uuden velkarysäyksen muiden kuin omien kannattajiensa maksettavaksi.
Avatkaa kansalaiset silmänne.
SDP:n Patahulluja tuodaan uuteen hallitukseen
15
71
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Demarit eivät ymmärrä taloudesta muuta kuin miten menoja tehdään.
Tulopuolesta ei ymmärrä yksikään demari yhtään mitään.- AnonyymiUUSI
Valehtelee palstaporvari huutelussaan.
- AnonyymiUUSI
Pitää se SDP:n kannattajan olla tosiaan "patahullu" kun Suomen tuhosta ei aikaa ole kuin muutama vuosi ja on näitä bile-rosvoja jo uudelleen valtaan haluamassa.
Ei vasemmstolla muutenkaan äly välähtele missään asiassa. Tämä on kuitenkin kaikein selvin todiste, ettei päässää vilku mikään.- AnonyymiUUSI
Palstaporvari jatkaa aivopierentäänsä.
- AnonyymiUUSI
YLE rummuttaa omalla lähes pohjois-korea kannatusluvullaan puolue-SDP:tä jokaisessa aseiaohjelmassaan monella kanavalla demareille rakennettua galluplukemaa vilkutellen.
YLE ja SDP ovat korruptioliitossa käyttäen koko Suomenkansan verovaroja hyväkseen.
Ei muutu mikään.- AnonyymiUUSI
Persut uskovat gallupeihin vain jos Persut ovat nousussa.
- AnonyymiUUSI
Ketjun aloittaja suoltaa tunkkaista porvaripropagandaansa.
- AnonyymiUUSI
Ketjun aloittaja on itse dementikko.
- AnonyymiUUSI
Tämä hölmö kansa ei avaa silmiään
- AnonyymiUUSI
Perussuomalaiset valitsivat varapuheenjohtajakseen Teemu Keskisarjan, joka dokumentissaan Kuolleet ihmiset (löytyy areenasta) itse kertoo muistiongelmistaan. Että silleen!
- AnonyymiUUSI
"Marinin luoma velkahelvetti "?
Suomella on 190 miljardia velkaa, Kokoomus on ottanut siitä 150 miljardia ja ottaa koko ajan lisää, demarit vähän yli 40 miljardia. Viimeinen joka on saanut velkaa vähenemään on Lipponen 30 vuotta sitten ja parin kepuvetoisen hallituksen aikana velka ei ole lisääntynyt.- AnonyymiUUSI
Juuri näin.
- AnonyymiUUSI
Sipilä sai talouden tasapainoon mutta kansa kiitti siitä ylleislakon uhalla. Sanna taas otti velkaa miljardi tolkulla jakoi kansalle vastikkeetonta helikopterirahaa ja sai kansalta kiitokset.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Sipilä sai talouden tasapainoon mutta kansa kiitti siitä ylleislakon uhalla. Sanna taas otti velkaa miljardi tolkulla jakoi kansalle vastikkeetonta helikopterirahaa ja sai kansalta kiitokset.
Sipilä ajoi ja maksatti vain omia asioitaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset24217309Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17812317Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El556091Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään664923MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny194910Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.254029Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843615Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja133535Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1393066S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.3171722