Kuinkahan kauan tosta Olgasta

jaksetaan kirjottaa. Lehdet täynnä ensin sairastelua,nyt kuolemaa,seuraavaksi hautajaiset,,,,mitäs sitten. Miksi joku Olga on noin jumalattoman tärkeä asia ?
22254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Voimia omaisille! Olga oli lahjakas ja hieno ihminen. Nyt hän on taivaan kirkkaudessa turvassa kaikelta pahalta. Siellä ei ole sairauksia. Omaiset saavat jällee eräänä päivänä kohdata hänet. Se tulee olemaan riemun päivä.

Äänestä
  • Parhaat lähtee liian nuorina, yhtään ei haittais vaikka Sokoksen kassa kuukahtais.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Parhaat lähtee liian nuorina, yhtään ei haittais vaikka Sokoksen kassa kuukahtais.

    Minua haittaisi.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Parhaat lähtee liian nuorina, yhtään ei haittais vaikka Sokoksen kassa kuukahtais.

    Kaikki ovat arvokkaita. Kunnioittakaamme toisiamme. Voikaa hyvin!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Parhaat lähtee liian nuorina, yhtään ei haittais vaikka Sokoksen kassa kuukahtais.

    Sulla on vakava pakkomielle Marinista.

    Äänestä

  • Hyvin sanottu.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Hyvin sanottu.

    venäläinen olga oli kaunis venäläinen, jude?..

    ja hän on kryptoraha- eli netti-digivaluutta bitcoin-miljonääri.

    Äänestä

Kuinkahan kauan mahtanet kirjoitella? Ja lukea?

Äänestä

Niin kauan kuin jaksat lukea, ne loppuu kun lopetat lukemisen. Yllätyitkö miten helppoja arjen ratkaisut voiksan olla?

Äänestä

Salkkarit pitää lopettaa kokonaan koska olga kuoli, näin kunnioitetaan olgan muistoa.

Äänestä
  • Salkkarit saisi lopettaa vaikka heti. Niin naiivi sarja
    että sitä ei katso kuin lapset.

    Äänestä

Olga oli tavis heikko näyttelijä. Varmaan punavihreä kun media kiimana.

Äänestä

Kuolema on suuri salaisuus, josta ei saisi puhua. Syöpään sairastumisestakaan ei saisi puhu, vaikka se johtaisikin kuolemaan. Mutta rintasyövästä ja eturauhassyövästä saa ja pitääkin puhua, sillä useimmat, ainakin julkisuudessa tunnetut politiikot, ovat hyvän hoidon ansiosta toipuneet syövästä.

Äänestä

Cay Karlsson on kuollut. Kevyet mullat myös hänelle .

Äänestä
  • Onko totta?

    Äänestä

Nyt viikonloppuna roskamedia ottaa loppukirin Olga jutuissa, halveksittavaa.

Äänestä

Kuinka kauan jaksat lukea? Ei niitä liene pakko lukea. Täytä välillä vaikka sudokua, järkesikin kehittyy. Ehkä?

Äänestä
  • Ajatteleekohan IL, IS ja Seiskan toimittajat kun suoltavat turhia Olga juttuja kymmenittäin, että tekevät tärkeää ja merkityksellistä työtä. Mitä luulet ?

    Äänestä

Olisvat palsamoineet kuten Lenin ruumiin ja laittaneet näytille vaikka Luonnontieteelliseen museoon.

Äänestä

Onko kaikki pakko rypeä julkisuudessa? Presidentinkin kuolemassa ja hautajaisissa vähemmän mediahuomiota. Ei näyttelijänä kovin kaksinen...Ei mikään seelasella.

Äänestä

vielä haudan takaa tyrkky rahastaa.. käyn paskalla haudalla...

Äänestä

Niin kauan kuin puolisonsa, nyttemmin leskimiehensä juttuja kertoilee lehdistölle ja julkiselle instragramilleen.
Niinhän se eräs uutisankkurikin myös oli lehdistön suosikki kun vaimonsa sairastui ja sittemmin kuoli ja kun uutisankkuri löysi melkein heti vaimonsa kuoleman jälkeen uuden naisen jonka kanssa meni avioon. Nyt ei tämä uutisankkuri ole ollut juttutuulella moneen kuukauteen.

Molempien miesleskien lapsille voimia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

jaksetaan kirjottaa. Lehdet täynnä ensin sairastelua,nyt kuolemaa,seuraavaksi hautajaiset,,,,mitäs sitten. Miksi joku Olga on noin jumalattoman tärkeä asia ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu