Ei Stubb ollutkaan Trumpin sylipoika

Anonyymi-ap

Suomen lehdistössä on uskoteltu Stubbin olevan Trumpin läheisin liittolainen, mutta todellisuudessa on ulkona kuin lumiukko.

Pääministeri Petteri Orpo (kok) sanoo IS:lle, että Suomi ei ollut tietoinen suunnitelmasta, jota Venäjä ja Yhdysvallat ovat kulisseissa sopineet Ukrainaan.

– Suomi ei ole ollut tietoinen. Olemme kyllä käyneet keskustelua halukkaiden koalition puitteissa ja myös Yhdysvaltojen suuntaan – mutta tästä emme ole olleet tietoisia.

4

52

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Odottiko venäläinen homppeli-Trolli, että Trump olisi päivittäin yhteydessä Stubbiin?

      Hyppelet jatkuvasti äärimmäisyydestä toiseen?

      • Anonyymi
        UUSI

        Niinhän tuota tunnut homppeleista kiihottuvan.


    • Anonyymi
      UUSI

      Mutta tuohan on vain positiivista.
      Ei olla venäjän rikoskumppani.

      • Anonyymi
        UUSI

        Älä nyt viitsi; et tiedä kuinka paljon se uskonlahkoisia koettelee kuten sekin että epäillään josko Jeesus sittenkään käveli veden päällä !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      194
      14201
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      157
      11592
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      174
      6474
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      39
      5900
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      62
      4811
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      8
      4605
    7. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      18
      3884
    8. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3569
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      79
      3539
    10. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3151
    Aihe