Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee.
"Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohjaksi on punavihreä hallitus, joka muodostetaan Sdp:n, vihreiden, vasemmistoliiton ja keskustan johdolla, selviää Ilta-Sanomien Iro Researchiltä tilaamasta tutkimuksesta."
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011638048.html
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
5
135
Vastaukset
- Anonyymi
Keskustan uskonlahkon edustajat äänestivät jo Palestiinan puolesta Israelia vastaan ja ovat tyrkyllä nostamaan toistamiseen punaleiri-hallitusta pystyyn.
- Anonyymi
Vain 24 % haluaa vasemmistohallituksen , 76 % vastustaa .
- Anonyymi
Ei ollut yllätys ! Rikkaitten rikastuttaminen ei pelastanutkaan Suomea !
Työttömyys kasvaa edelleen kohti loppuvuotta ja velka kasvaa. Oppositio teki välikysymyksen velkaantumisesta, jonka hallitus lupasi loppuvan.
Lamahallitus on heittänyt roskakoriin tavoitteensa. Valtion talous menee hallitsemattomasti kohti syvää päätyä.Ei ollut yllätys ! Rikkaitten rikastuttaminen ei pelastanutkaan Suomea !
Työttömyys kasvaa edelleen kohti loppuvuotta ja velka kasvaa. Oppositio teki välikysymyksen velkaantumisesta, jonka hallitus lupasi loppuvan.
Lamahallitus on heittänyt roskakoriin tavoitteensa. Valtion talous menee hallitsemattomasti kohti syvää päätyä.Ei ollut yllätys ! Rikkaitten rikastuttaminen ei pelastanutkaan Suomea !
Työttömyys kasvaa edelleen kohti loppuvuotta ja velka kasvaa. Oppositio teki välikysymyksen velkaantumisesta, jonka hallitus lupasi loppuvan.
Lamahallitus on heittänyt roskakoriin tavoitteensa. Valtion talous menee hallitsemattomasti kohti syvää päätyä.Hallitus merihädässä
💩💩💩💩🥦💩🥦💩🥦🥦🥝🦕🥦
Eli kuinka kävisi hallituksen jos laiva uppoaisi heidän altaan. Kokoomuslaiset hukkuisivat koska uimisen sijasta pitäisivät kaksin käsin kiinni lompakostaan, perussuomalaiset hukkuisivat koska alkaisivat suureen ääneen huutamaan maahanmuuton kieltämisestä, ja nielisivät mölistessään monta litraa merivettä siihen tukehtuen. Kristilliset hukkuisivat koska uimisen sijasta ristisivät kätensä rukoukseen ja rkp:n jäsenet hukkuisivat koska jatkuvan poliittisen leirin vaihtamisen vuoksi eivät tässäkään tapauksessa tietäisi pitäisikö uida vai hukkua muiden mukana.UPM on Suomen rikkain yritys ja saa sosiaalietuutta yritystukensa 63miljoonaa joka vuosi kansan vero rahoja ja sähköverkon palautusta 2 miljoonaa. Euroa mihin rahat menee
Miksi veroja kerätään vaan köyhiltä
Rikkaille en palautetaan
Äänestä sdp jos katto ei ole kultaa
- Anonyymi
Eiköhän nämä vassarihallitukset ole nyt nähty ! Velkaa osataan kyllä tehdä, konkurssikuntoon asti. Mitään vastuuta ei kyllä kanneta.
Rahan arvoa ei todellakaan tunneta !
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 253770
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422762Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532290Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122261Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131799Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191540Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip531512- 971399
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621261Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951204