Wokeideologia ajaa brittejä muihin maihin.

18232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Venäjä ryöstää ne hengiltä
valon nopeudella.

Äänestä

Venäjällä on vanhan ajan arvot, siis ihan tavan sellaiset.

Äänestä
  • Nimenomaan, eli ryöstömurhaaminen, raiskaaminen ja kiduttaminen.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Nimenomaan, eli ryöstömurhaaminen, raiskaaminen ja kiduttaminen.

    Sitä siellä on luvassa entistä enemmän tulevaisuudessa kun rintamalta palaa takaisin muutama satatuhatta raaistunutta miestä joilla ei ole enää mitään edellytystä normaaliin elämään.

    Tuosta Venäjä ei selviä ilman uutta sotaa jolla pidetään tuo sakki pois siviilistä.

    Äänestä

Vai niin, että britit siis muuttavat Venäjälle, etteivät muuttuisi homoiksi, ja venäläiset oligarkit taas muuttavat Lontooseen kiertääkseen veroja ja suhmuroidakseen Venäjän hallinnon laskuun.

Kyllä tuossa tasan käyvät onnen lahjat.

Äänestä

Ei yllätä yhtään että anti-woke ihmiset ovat kaikki Putinisteja!

Äänestä

Noi britit ansaitsevat Darwin-palkinnon. Oikeastaan hyvä että muuttavat pois, kaikki mädät omenat samaan koriin venäjälle.

Tässä oli esim. se kanadalaisperhe joka pakeni samasta syystä Venäjälle. Venäjällä heidän omaisuus takavarikoitiin, ja viimeisimmän tiedon mukaan perheen mies on saanut käskyn rintamalle ja vaimo ei ole saanut töitä mistään. He tekivät tästä katkeran videon youtubeen, jonka joutuivat varsin nopeasti poistamaan Venäjän hallituksen painostamana. Vastaavia kohtaloita on tapahtunut muille wokea ja prideä paenneille.

Mutta huh, miten joku voi vihata noin paljon wokea (mitä tällä ikinä todellisuudessa tarkoittavatkaan) että ovat valmiita tuhoamaan koko loppuelämänsä. Kai viettävät aivan liikaa aikaa somessa, eivätkä oikeassa elämässä.

Äänestä
  • Venäjästä ei kannata uskoa kaikkea mitä siitä maasta kirjoitetaan. Tavalliset venäläiset ovat erittäin mukavaa ja vieraanvarasta porukkaa, parasta pöytään aina, olen käynyt Pietarissa, Moskovassa ja Jaroslavlissa, tosin siitä on aikaa.
    Poliisi ei siellä vangitse vaikka rukoilet kadulla, niinkun kävi Skotlannissa eräälle naiselle ja monille muillekin, samoin englannissa. Siellä kunnioitetaan uskonnollisuutta, tosin ortodoksejahan he julkisesti ovat mutta kuitenkin.
    Enlanti on täysin maallistunut vihervasemmistolainen pakanamaa.
    Maahanmuuttajia valtavasti.
    Kristillisyys kuollutta.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Venäjästä ei kannata uskoa kaikkea mitä siitä maasta kirjoitetaan. Tavalliset venäläiset ovat erittäin mukavaa ja vieraanvarasta porukkaa, parasta pöytään aina, olen käynyt Pietarissa, Moskovassa ja Jaroslavlissa, tosin siitä on aikaa.
    Poliisi ei siellä vangitse vaikka rukoilet kadulla, niinkun kävi Skotlannissa eräälle naiselle ja monille muillekin, samoin englannissa. Siellä kunnioitetaan uskonnollisuutta, tosin ortodoksejahan he julkisesti ovat mutta kuitenkin.
    Enlanti on täysin maallistunut vihervasemmistolainen pakanamaa.
    Maahanmuuttajia valtavasti.
    Kristillisyys kuollutta.

    Tietoni perustuu Venäjän omiin lähteisiin. Media siellä on kokonaan valtion hallinnassa.

    Se nainen muuten pidätettiin koska protestointi aborttiklinikan vieressä oli kiellettyä, ei sen takia että muuten vaan rukoili kadunkulmassa. Vääristelet asiaa.

    Venäjällä taas ainakin Stravopolin alueella voi saada jopa 300 000 ruplan sakot jos rukoilee julkisella paikalla. Se luokitellaan laittomaksi kokoontumiseksi.

    Poliisi venäjällä vangitsee jos sanot julkisesti että olet seksuaalivähemmistöä, ja joudut siitä vuosiksi vankilaan. Pysyn mieluummin täällä maallistuneessa maassa, jossa on ihmisoikeuksia.

    Sinulle se tietenkin on samantekevää, uskonto on sinullekin vallankäytön väline ja oikeutus vähemmistövihaan. Ihmisoikeudet tuppaa olemaan pohjamudissa ja korruptio rehottaa vahvasti uskonnollisissa maissa. Yleinen hyvinvointi on linkitettynä ihmisoikeuksiin.

    Äänestä

  • Naurattaa makeasti kun äärimmäisen vastenmieliset idiootit saavat tasan ansionsa mukaan. Venäjälle muuttaneille saattaa tulla ikävänä yllätyksenä että nykyään venäläiset suhtautuvat avoimen vihamielisesti ja epäluuloisesti muiden maiden kansalaisiin ja kohtelu on sen mukaista. Tähän vihamielisyyteen venäläisiä nykyään kasvatetaan jatkuvalla propagandalla.

    Maahan muuttaneita käytetään häikäilemättä hyväksi ja heiltä viedään kaikki omaisuus erilaisilla kepulikonsteilla. Tämän jälkeen miespuoliset houkutellaan tai pakotetaan armeijaan ja heille luvataan suuret rahalliset korvaukset ja helppoja töitä kaukana rintamalta. Oikeasti heidät viedään etulinjaan, eikä mitään korvauksia makseta. Muu perhe jää oman onnensa nojaan rahattomana ja heille järkätään jotain orjatyötä.

    Äänestä

  • Hihhulien pipipäisyyttä ei voi koskaan aliarvioida. Eivät elä todellisuudessa vaan omissa harhoissaan ja houreissaan.

    Venäjällä se oikea todellisuus kyllä iskee päin naamaa, kun ensin viedään rahat ja sitten viedään rintamalle. Juoksuhaudassa voi sitten viimeisinä elinhetkinään iloita siitä miten ihanaa täällä onkaan kun ei ole wokea.

    Äänestä

Oho kun on melkein puolet kansasta jos ihan SADAT on muuttamassa.

:D

Montakos miljoonaa Venäjältä lähti Ukrainan Sodan alussa pakoon; ja senkin jälkeen hitaasti sieltä väkeä poistuu.

Äänestä

Minä todella toivon että monet wokevihaajat muuttaisivat Venäjälle, jossa näkisivät millaista se onkaan elämä valtiossa jossa ei ole woketusta eikä homotusta eikä feminismiä eikä tasa-arvoa - eikä sananvapautta eikä ihmisoikeuksia.

Äänestä

Tyhmyydestä sakotetaan, eikä hihhulia tyhmempää olentoa löydy.

Äänestä

Eikö ole pelkästään hyvä, jos woken vastustajat muuttavat Venäjälle ? Sillä tavoinhan molempien maiden väestön keskimääräinen ÄO kasvaa...

Äänestä
  • Se nousu Venäjällä lienee vain lyhytaikainen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Etenkin Venäjälle.
https://mvlehti.net/2025/11/25/sadat-britit-hakevat-yhteisten-arvojen-viisumia-muuttaakseen-venajalle/

Outo ilmiö, ennen oli toisinpäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu