Kun Jumala ei välitä, en välitä minäkään. Tämä maailma vain jatkuu ja jatkuu. Olkoot. Olen kyllästynyt odottamiseen.
En välitä minäkään
Anonyymi-ap
8301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jumala ei voi välittää, kun ei ole olemassa. Jos olet odottanut turhaan, se on tietysti harmi, mutta sille ei mitään enää voi. Korjaa se mihin voit vaikuttaa ja ala elää elämääsi.
Minä henkilökohtaisessa elämässäni olen taasen huomannut,että Jumala välittää minusta ja kuulee rukouksiani. Se alkoi silloin kun jätin JT:t ja annoin elämäni yksin Jeesukselle.
Höpö höpö. Luulet vain olevasi näin erityinen. Ajattele, miten paljon maailmassa on kärsiviä, joiden rukouksista Sinun jumalasi ei välitä paskan vertaa.
Uskonto ruokkii kuvitelmia omasta erityislaatuisuudesta ja vetoaa ihmisiin, joilla on narsistisia taipumuksia. Lisäksi pitää olla todella hyväuskoinen tai taitava viilaamaan itseään linssiin.
Aivan, ehkä Jumala vielä odottaa, että mahdollisimman moni pyytäisi Jeesusta elämäänsä, koska vain Hänen kauttaan pelastumme.
Ehei. Jumala odottaa, että tulisi mahdollisimman pajon niitä hukkuvia.
Peräilma on paljon parempi. Sitä tulee jokaiselta, kunhan lappaa hernevellijä suihinsa, Ei tarvi odottaa kuin tunnin. Ei pariatuhatta vuotta.
Jaa