Pohjois-Korean joukkoja jälleen Kurskissa....!

Se oli vain siviilien miehittämä alue jonne Ukraina hyökkäsi raakalaismaisesti.
Perääntyessään miinoittivat ja ansoittivat laajan alueen.

Nyt P-Korean insinöörijoukot raivaavat aluetta että lapset pääsevät jälleen kouluihinsa ja vanhukset puistoihin.
6182
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pohjois-Karjalan Joukot takasin Pohjois-Karjalaan vaikkapa juomaan kaljaa auringon nousuun!🍺🍺🍺🍺🍺🍺🥳👍☀️🇰🇵

Äänestä

No johan putinisti Viktor nyt ulosti melkoisen tortun….
Vai että oikein raakalaismaisen hyökkäyksen… 😂🤣🤣🤪🤪🤣

Mitäs putinisti Viktor tuumaa vaikkapa Butshan verilöylystä, siviilejä täynnä olevista joukkohaudoista, raiskattuja ja teloitettuja.. ja näitä löytyy Ukrainasta muualtakin….

Ukrainalaiset eivät teloittaneet, tappaneet, raiskanneet, eikä edes ryöstäneet asukkaiden vessanpönttöjä, kun ylittivät rajan. Sen tarkoitushan oli oikeastaan vain osoittaa Putinille, että sota koskee myös Venäjää.
Tuolloinhan Ukrainalta oli estetty ampumasta Venäjän puolelle saamilla tykistö ja arakettiaseilla eli eivät voineet niillä tuhota Venäläisten tykki- ja ohjusasemia, joista Venäjä ampui Ukrainan siviilikohteisiin. Venäjällä saattoi olla harhakuvitelmia, että sota ei heitä koske mitenkään. Nyttemminhän tilanne on muuttunut ja Ukraina voi paremmin puolustautua tuhoamalla noita asemia ja Venäjän energialaitoksia.

2Äänestä
  • Siis...ottavatko aivosi vastaan myös oikeaa tietoa?.....tämäpä yllättävä uutinen.

    1Äänestä

Maksaako joku noille ? ...tai siis .. tietysti maksaa , palkka se maksetaan myös propagandaosastoilla kirjoitteleville , ei vodka eikä kaalisoppakaan ilmaista ole ..

2Äänestä

Venäläiset kiroavat pohjoiskorealaisten miinanraivausta, koska he tekevät sen täysin hutiloiden. Alueille jää vaikka kuinka paljon miinoja.

1Äänestä
  • Äitiskö sano?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ViktorAtaman kirjoitti:

Se oli vain siviilien miehittämä alue jonne Ukraina hyökkäsi raakalaismaisesti.
Perääntyessään miinoittivat ja ansoittivat laajan alueen.

Nyt P-Korean insinöörijoukot raivaavat aluetta että lapset pääsevät jälleen kouluihinsa ja vanhukset puistoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu