Salis, peppuni hajosi kappaleiksi!

Peppuni (en käytä sitä toista versiota, sillä sen jälkeen viestini on sensuroitu kuitenkin) hajosi yhtäkkiä. Ensin kuului rusahdus, sitten helinää ja lopulta osat tippuivat lattialle kilisten. Ruuvia, mutteria, niittiä, hammasratasta ja ties mitä tilpehööriä lenteli pitkin poikin. Loppujen lopuksi reikäkin losahti vetelänä hyytelönä itämaiselle matolleni. Mikä nyt eteen, joudunko jäämään piereskelyhommista sairaseläkkeelle? Saako tätä katastrofia korjattua jotenkin? Auta nyt hyvä mies.

Vaikka toisaalta turhaanhan minä sinulta apua pyydän kun tämä viesti kuitenkin poistetaan ennen kuin ehdin apukoulun taidoillani kymmeneen laskea.

Rattoisaa viikonloppua kuitenkin.

T: epäkunto-Pieris

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Pieris, yksi joulupadan värisuorastasi on ns. vasikka, joka kertoi sinun pöllineen Air Pussini APU-moottorin, ja piilottaneen sen "varmaan paikkaan". Eipä ollut mikään Fort Knox sinun annelisi.
      Nyt puhdistat sen, kokoat, ja tuot toimivana tänne Nami Piaan. Muuten Air Pussi (An-2) ei lennä.
      Hauskaa viikonloppua.

      T: Lentokeisari Salis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      52
      6781
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      24
      4452
    3. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      16
      4160
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      230
      3804
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      29
      3073
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2776
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      108
      2728
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      41
      2407
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2371
    10. K-kauppa on liian kallis. Ei voi S-ryhmäläinen siirtyä tuonne asiakkaaksi

      Hintatason ero K-kauppojen ja S-markettien välillä on niin suuri, että S-market ei juurikaan menetä asiakkaitaan K-ketju
      Maailman menoa
      100
      1950
    Aihe