Varastetut Raamatut..?

Omituista, että meidän kodissa Perheraamattu ja kaikki peruskouluissa saadut pienikokoiset Raamatut ei ole vuosiin löytynyt, vaikka niitä olen kysellyt ja etsinyt joskus. Voiko joku Okkultisti näitä varastaa..?

Ei varsinaisesti me uskovaisia, paitsi itse huano sellainen ollut...
Luulis että jokaisella on oikeus lukea Raamattua vai mistä voisi olla kyse?
2102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Okkultistit ja henkivallat hävittää oikeita Raamattuja. Ja Katekismusta ne vihaa erityisti, koska siellä on Jumalan käskyt mainittu selityksin ja kehotus niiden noudattamiseen. Henkivallat vihaa lapsien kastamista kristityiksi.

Äänestä
  • Joo, tuskin kukaan niitä kirpputorillekaan myy, vaikka olisi minkälainen?, kun eivät vie hyllytilaakaan ja ovat erityisiäa kirjoja. Joskus luulin että eräs läheiseni olisi myynyt ne jollekin jonnekin.ellei joku ole huijannut häntä, mikä ois erilaisia. Eli joku houkutellut myymään ne hyvään hintaan?

    Onko netissä olemassa mitään sivustoa jossa voi lukea oikeaa Raamattua?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Omituista, että meidän kodissa Perheraamattu ja kaikki peruskouluissa saadut pienikokoiset Raamatut ei ole vuosiin löytynyt, vaikka niitä olen kysellyt ja etsinyt joskus. Voiko joku Okkultisti näitä varastaa..?

Ei varsinaisesti me uskovaisia, paitsi itse huano sellainen ollut...
Luulis että jokaisella on oikeus lukea Raamattua vai mistä voisi olla kyse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu